čen

JUBILEJNÍ A ZÁROVEŇ POSLEDNÍ ROČNÍK SOUTĚŽE STÁRPLEJ MÁ VÍTĚZE!

Letošní narozeninová X. Stárplej je za námi!!!

O postup do finále se mezi sebou hudebně utkaly 4 kapely, které postoupily celkem ze 4 kol.
Jako dříve, i letos se na hlasování o vítězi podíleli mimo poroty také diváci. Individuální ceny byly tentokrát ponechány až do samotného finále.

První polovina večera byla vždy věnována hudebnímu duelu a druhá polovina
byla po vyhlášení výsledku věnována koncertu některé z renomovaných kapel, které (nebo alespoň někteří členové) v minulých letech ve Stárpleji soutěžily. Z prvního kola postoupila kapela DNA Brothers, po nich zahrála Laura a její tygři s Lucií Bakešovou, z druhého kola porota a diváci poslali do finále
The Paper Cuts, o následující párty se postarala stoupající hvězda Mydy Rabycad. Třetí večer ovládla kapela Makule, po níž zahráli liberečtí The Scoffers s novým albem a poslední večer poslal do finále duo The Widowers, po kterých zahrály výjimečně dvě kapely, Exil 51 a Exots.

Finále se konalo na sále Klubu na Rampě v pátek 9. června. Probíhalo
již klasicky, byly oproti postupovým kolům uděleny i ceny individuální. Kapely byly žánrově rozmanité a na vysoké úrovni. Že bylo rozhodně z čeho vybírat potvrzovali i diváci tvořící kotel pod podiem.

Celkovým vítězem večera se stala kapela Makule, jak ze strany poroty,
tak ze strany diváků. Cenu nejlepšího bubeníka získal Petr Macíček, cenu nejlepšího zpěváka a zároveň nejlepšího kytaristy si vybojoval Michal Pivrnec. Tři ocenění si tedy odnesli oba dva členové dua The Widowers. Nejlepším basákem se stal Petr Bartoň z DNA Brothers se svou bezpražcovou basou.

Všechny kapely budou určitě ke slyšení na letních festivalech
(např. blížící se Dolánky) a dalších koncertech.

kvě
Dixieland Fest v Drážďanech >
Klub Na Rampě zve na zajímavou akci!
kvě
MS v hokeji - sledujte zápasy u nás na Rampě! >
Můžete tak sledovat dneškem počínaje dění na MS v hokeji od nás na velkém plátně, u toho si dát točené pivo nebo něco jiného na chuť.
dub
The Blues Bones v ČR nastartovali úspěšně! >
Máme pro vás první reakci na belgickou nadupanou kapelu! Premiéra v ČR!!! První vystoupení The BluesBones v ČR proběhlo v Českých Budějovicích. Jedním slovem to prý byla
dub