27
led
2008

Budoár staré dámy po pěti letech

Budoár staré dámy – Klub Na RampěV pátek 25. ledna v jabloneckém Klubu Na Rampě vystoupila mladá brněnská skupina Budoár staré dámy. Tato skupina zde vystoupila již po druhé a to po pěti letech, čímž dodržela slib, který dala jabloneckému publiku v roce 2003, když se s ním loučila slovy „Za pět let na shledanou!“

Kapela zahájila své vystoupení přesně v půl deváté a to trochu netradičně. Místo úvodní písně se zhruba 130 členné publikum dočkalo vtipného povídání. Divákům bylo také vysvětleno, že skupina dnes není v plném složení, protože kytarista studuje ve Slovinsku a jeho náhradník také prý nemůže.

Skupina Budoár staré dámy byla založena už v roce 1998, ale do podvědomí širší veřejnosti se dostala až v roce 2001, kdy vystoupila v soutěži Malá Alternativa. Žánrově zařadit tuto skupinu je takřka nemožné. Obecně jsou považováni za pokračovatele tradic brněnského alternativního rocku. Ať už je zařadíme kamkoli, jedná se o mladou veselou kapelu, nahlížející na život s nadhledem. To také dokazují jejich místy až poetické texty.

Skupina si mě získala především neuvěřitelným rozsahem. Od nádherných jemných vokálů doplněných o líbezný zvuk houslí, až po energetické pasáže obsahující ohromující chraplavý ženský hlas.

Po vystoupení následovalo rozdávání plakátů skupiny nejlepším tanečníkům večera. Skupina to opět pojala vtipně a po odměnění asi 15 tanečníků oznámila, že plakáty si je možné stáhnout též zdarma na webu. V krátkém rozhovoru se mi kapela svěřila, že do Jablonce by mohli jezdit častěji než jednou za pět let. Nezbývá tedy doufat, že Budoár staré dámy své slovo opět dodrží.

Fotografie naleznete v nové FOTOGALERII.

Miroslav Jahoda
Napsáno pro Jablonecký deník


24
zář
2020
OTEVŘENO OD 17! >
Tento pátek 25.září a sobotu 26. otevíráme o hoďku dříve!
31
srp
2020
V ZÁŘÍ OTEVÍRÁME !!! >
Po půlroční pauze se Klub Na Rampě opět otevírá, a to v září: pátek a sobota od 18 hodin, neděle až čtvrtek zavřeno, otevřeno pouze, je-li v programu uvedena akce, v pondělí
18
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ NA DÁRCOVSKÉ PLATFORMĚ DONIO >
Zdravíme příznivce našeho multižánrového klubu, je nám jasné, že setkávání se při kultuře teď musí jít stranou. Prostě to počká, až se vše uklidní, a my věříme, že
17
bře
2020
ONLINE KONCERT PRO DOBROU NÁLADU! >
Dnes v 18:00. Pro všechny ze Svobodné základní školy a nejen pro ně! Bude se vysílat živě. Sledujte fb stránku SZŠ 🎶🎵🎶,odkaz níže. Koukněte tady.


+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: