27
led
2008

Budoár staré dámy po pěti letech

Budoár staré dámy – Klub Na RampěV pátek 25. ledna v jabloneckém Klubu Na Rampě vystoupila mladá brněnská skupina Budoár staré dámy. Tato skupina zde vystoupila již po druhé a to po pěti letech, čímž dodržela slib, který dala jabloneckému publiku v roce 2003, když se s ním loučila slovy „Za pět let na shledanou!“

Kapela zahájila své vystoupení přesně v půl deváté a to trochu netradičně. Místo úvodní písně se zhruba 130 členné publikum dočkalo vtipného povídání. Divákům bylo také vysvětleno, že skupina dnes není v plném složení, protože kytarista studuje ve Slovinsku a jeho náhradník také prý nemůže.

Skupina Budoár staré dámy byla založena už v roce 1998, ale do podvědomí širší veřejnosti se dostala až v roce 2001, kdy vystoupila v soutěži Malá Alternativa. Žánrově zařadit tuto skupinu je takřka nemožné. Obecně jsou považováni za pokračovatele tradic brněnského alternativního rocku. Ať už je zařadíme kamkoli, jedná se o mladou veselou kapelu, nahlížející na život s nadhledem. To také dokazují jejich místy až poetické texty.

Skupina si mě získala především neuvěřitelným rozsahem. Od nádherných jemných vokálů doplněných o líbezný zvuk houslí, až po energetické pasáže obsahující ohromující chraplavý ženský hlas.

Po vystoupení následovalo rozdávání plakátů skupiny nejlepším tanečníkům večera. Skupina to opět pojala vtipně a po odměnění asi 15 tanečníků oznámila, že plakáty si je možné stáhnout též zdarma na webu. V krátkém rozhovoru se mi kapela svěřila, že do Jablonce by mohli jezdit častěji než jednou za pět let. Nezbývá tedy doufat, že Budoár staré dámy své slovo opět dodrží.

Fotografie naleznete v nové FOTOGALERII.

Miroslav Jahoda
Napsáno pro Jablonecký deník


10
zář
2023
FESTIVAL STOPA >
Od října na Rampě odstartuje festival Stopa - seriál přednášek, které pojí protagonisté, jež svou aktivitou zanechávající výraznou stopu v outdoorovém sportu doma i ve světě.
03
dub
2023
Pokračování Horečky Vol.2 a každý pátek taneční mejdan na Rampě!!! >
Že není v Jablonci kam jít zapařit? To se velmi brzy změní - Rampa chystá pravidelné mejdany s taneční hudbou a jednou za měsíc Horečku s novými DJ´s!!! Sledujte program Rampy, 29.4.
02
pro
2022
OTEVŘENO V PROSINCI MÁME >
otevřeno: pátek + sobota  18 - 02 h. mimo sobotu  31.12., což je Silvestr                  úterý, středa a čtvrtek  18 -23 h. jen pokud je v programu uvedena akce
02
pro
2022
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY >
Připravili jsme pro vás pod stromek dárkové poukazy! * Poukaz za cenu 700 Kč na 3 libovolné akce v Klubu Na Rampě * Poukaz za cenu 1200 Kč na 5 libovolných akcí v Klubu Na Rampě