led

Budoár staré dámy po pěti letech

Budoár staré dámy – Klub Na RampěV pátek 25. ledna v jabloneckém Klubu Na Rampě vystoupila mladá brněnská skupina Budoár staré dámy. Tato skupina zde vystoupila již po druhé a to po pěti letech, čímž dodržela slib, který dala jabloneckému publiku v roce 2003, když se s ním loučila slovy „Za pět let na shledanou!“

Kapela zahájila své vystoupení přesně v půl deváté a to trochu netradičně. Místo úvodní písně se zhruba 130 členné publikum dočkalo vtipného povídání. Divákům bylo také vysvětleno, že skupina dnes není v plném složení, protože kytarista studuje ve Slovinsku a jeho náhradník také prý nemůže.

Skupina Budoár staré dámy byla založena už v roce 1998, ale do podvědomí širší veřejnosti se dostala až v roce 2001, kdy vystoupila v soutěži Malá Alternativa. Žánrově zařadit tuto skupinu je takřka nemožné. Obecně jsou považováni za pokračovatele tradic brněnského alternativního rocku. Ať už je zařadíme kamkoli, jedná se o mladou veselou kapelu, nahlížející na život s nadhledem. To také dokazují jejich místy až poetické texty.

Skupina si mě získala především neuvěřitelným rozsahem. Od nádherných jemných vokálů doplněných o líbezný zvuk houslí, až po energetické pasáže obsahující ohromující chraplavý ženský hlas.

Po vystoupení následovalo rozdávání plakátů skupiny nejlepším tanečníkům večera. Skupina to opět pojala vtipně a po odměnění asi 15 tanečníků oznámila, že plakáty si je možné stáhnout též zdarma na webu. V krátkém rozhovoru se mi kapela svěřila, že do Jablonce by mohli jezdit častěji než jednou za pět let. Nezbývá tedy doufat, že Budoár staré dámy své slovo opět dodrží.

Fotografie naleznete v nové FOTOGALERII.

Miroslav Jahoda
Napsáno pro Jablonecký deník

led
Dotazník města Jablonec n. N. >
Jste spolek, kapela, malíř, kouzelník, tanečník, věštec budoucnosti kultury a bydlíte nebo působíte v Jablonci? Podívejte se na stránky města Jablonec nad Nisou a vyplňte tenhle
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY >
Připravili jsme pro vás pod stromek dárkové poukazy, doufáme, že v příštím roce klub opět jede! * Poukaz na akci či konzumaci čehokoliv v Klubu Na Rampě v hodnotě 300 Kč *
A ZASE ZAVÍRÁME! >
Mít otevřeno jen do 8 večer? A proč? Paka.
TENTO ČTVRTEK OTVÍRÁME! >
A otevřeno máme čtvrtek, pátek a sobota od 16 do 22 hodin. Zaskočte na pivko, víno.. než nás zase zavřou. Akce: Gin+tonic za 40 Kč!
programprogramProgram v PDF
ODEBÍREJ NOVINKY: