led

Cyklus Koncertů pro fajnšmekry 2009

Program Rampy byl v loňském roce obohacen o cyklus koncertů pro fajnšmekry - jejich společným rysem byl „nevíkendový“ termín a hlavně interpreti špičkové kvality hudebních žánrů mimo hlavní proud.
Obdobná série koncertů je připravena i pro letošní rok a objeví se řada českých i zahraničních top muzikantů, jazzových i rockových, pokud je to vůbec možné v případě těchto jmen škatulkovat.
Nejbližší koncerty jsou již dohodnuty – 3.února Pavel J. Ryba se svou kapelou Fish Men, 31. března anglický bluesový kytarista Danny Bryant a jeho Red Eye Band v rámci evropské tour, 5. Května společný koncert Vladimíra Mišíka, Jana Hrubého a Radima Hladíka.
Prvním letošním hostem pro fajnšmekry bude tedy Pavel J. Ryba s kapelou Fish Men, náš dlouholetý známý, který v minulosti na Rampě v různých formacích několikrát vystupoval. V poslední době ho jsou plná média – v souvislosti se signovaným modelem basy Fender, koncertem na Pražském Hradě a v New Yorku.. V příloze se dočtete podrobnosti – například s kým vším tihle top muzikanti hráli.
Těšíme se na publikum rozšířené i o jazzmany!

Pavel J. Ryba & The Fish Men
Od roku 2008 je nově exkluzivní hráčem amerického výrobce hudebních nástrojů Fender.Tato firma bude vyrábět nové”custom”modely Pavel J. Ryba.
Již 20 roků je aktivním jazzovým a studiovým hudebníkem,který nepozbyl svou muzikální identitu.Jeho sólove album “Yes,Yes,No,No” bylo nejvýše oceněným titulem recenzovaným v Jazzize Magazine/USA/..
V roce 2004 natočil další své CD Morally Topless na kterém se jako člen kapely podílel hráčsky i kytarová legenda , američan Mike Stern /Miles Davis band/.Podilel se take na projektech ktere obdrzeli v USA cenu Grammy Awards.
V následujícím roce 2005 vyšlo zatím poslední Rybovo CD - Jazz at the Castle , live koncert z Pražského hradu , které bylo vydané za podpory a také křtěné panem Prezidentem Václavem Klausem.
V roce 2008 s úspěchem absolvoval turne, kde hostem byl americký kytarista z první světové ligy jazz/fussion Dean Brown/spoluprace např. s Marcus Miller,Billy Cobham,David Sanborn,The Brecker Brothers,Roberta FlackBill Evans,Dennis Chambers,.../
V současnosti Pavel J. Ryba & The Fish Men vystupuje v různých sestavách, ale nejčastěji s těmito top českymi hudebníky:
Pavel J. Ryba - basove kytary
Mike Stern,Dean Brown,Gary Lukas,Josef Skrzek,Jana Koubkova,Jazz Q,Bryan Corbett,Hana Zagorová,Petr Rezek, a mnoho dalších
Petr Valášek - basklarinet,zpěv
Dean Brown,Liza Mineli,Bobby McFerin,Jozef Skrzek,P.J.Ryba.Jana Koubkova, Clarinet Factory,Karel Gott a všechny naše popstar...
Mikoláš Nop - bicí/perkuse
Mike Stern,Dean Brown,Sto zvířat,P.J.Ryba,Hana Zagorová, Petr Rezek a mnoho dalších
Tomáš Křemenák - saxofony/akordeon

Za Rampu Martin Bauer st.

KLUB NA RAMPĚ DOČASNĚ ZAVÍRÁ >
Naši milí návštěvníci, díky usnesení vlády z 12. března jsme nuceni Klub Na Rampě dočasně zavřít - jak pro pořádání všech naplánovaných akcí, tak i hospodu. Akce se budeme