09
úno
2009

Dojmy po weekendu: Koncerty minulého týdne

Po delší době se mi podařilo být celý týden v Jablonci a stihl jsem všechny tři koncertní večery, které na Rampě byly:

Pavel J. Ryba a Fishmen – v úterý 3.2. v cyklu koncertů pro fajnšmekry.
Fajnšmekři přišli (někteří z nich byli na Rampě vůbec poprvé) a jistě nelitovali. Pavel Ryba i ostatní jazzmani (sestava a nástroje podrobně v předchozí novince o cyklu) předvedli to, co jsme očekávali - instrumentální virtuositu ve vlastních věcech i v plochách jazzových standardů, jako stvořených pro sólové výpady všech muzikantů. Pavel si pochvaloval zvuk (zrovna tak i my v sále, každý tón včetně jemných flažoletů byl slyšet jako z desky).

Čankišou – hudba lidu Čanki..Pátek 7.2.
Kluci brněnský se cestou někde pozdrželi, takže hrát se začlo o něco později. Ovšem už během první písničky se lidi zvolna přitrousili pod pódium a začali dělat pohyby, ke kterým je vyzývaly rytmy namíchané z různých světových zdrojů..
Nejsem nadšeným obdivovatelem libovolné worldmusic, ovšem Čankišou, zrozené ze starého brněnského bigbeatu, to dělá opravdu skvěle. Obecně si myslím, že zkušení bigbeatoví muzikanti po letech hraní zvládají v rámci české scény originální pojetí takovýchto vzorů či inspirací prostě líp, než když na to někdo vlítne bez podobné průpravy. Kombinace dobré muziky, Brna a schopných brachů zřejmě vytváří i podobu aktérů – znám ještě několik sympatických Brňáků ve věku bubeníka Zdeňka Kluky a všichni vypadají tak nějak podobně.

Nobody Knows a V.A.R. – sobota 8.2.
Třetí koncert, další okruh posluchačů a pořádný hardrockmetal apod. nářez
V sále převažovali stylově vybavení posluchači – účesy, ohozy i doplňky. Tahle komunita mě byla a je vždy sympatická, přes mnohdy hrozivé atributy jde o velmi přátelské lidi.
Obrovská hradba 2 metry vysokých marshalloidních sestav vytvářela takový akustický tlak, že Robert zvučil v kapuci od mikiny, ovšem k týhle muzice to prostě patří.
Kapela V.A.R. hraje přes 20 let prakticky v téže sestavě, muziku si užívají bez ohledu na velikost sálu, drží se svého stylu.
Nobody knows stylizaci a showmanství vygradovali zejména ostnantými botkami basáka, koženými slipy a jakýmsi kurvoidním síťovaným oblečkem bubeníka – parket se dozaplnil rotujícími hřívami – obzvlášť některé dívky byly superstylové..
Obě kapely hrály velmi dobře – na rozdíl od mnoha mladších, podobně hlučných kytarovek jiných stylů, i mediálně známějších, tihle borci umějí opravdu hrát i skládat dobré věci.
Tři večery, tři styly a přístupy k hudbě – ani jednou jsem se nenudil. Teď nás čeká Stárplej – doufám, že zejména mladí účastníci se inspirují takovými jmény, která byla na podiu Rampy těsně před nimi.

Martin Bauer st.


31
srp
2020
V ZÁŘÍ OTEVÍRÁME !!! >
Po půlroční pauze se Klub Na Rampě opět otevírá, a to v září: pátek a sobota od 18 hodin, neděle až čtvrtek zavřeno, otevřeno pouze, je-li v programu uvedena akce, v pondělí
18
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ NA DÁRCOVSKÉ PLATFORMĚ DONIO >
Zdravíme příznivce našeho multižánrového klubu, je nám jasné, že setkávání se při kultuře teď musí jít stranou. Prostě to počká, až se vše uklidní, a my věříme, že
17
bře
2020
ONLINE KONCERT PRO DOBROU NÁLADU! >
Dnes v 18:00. Pro všechny ze Svobodné základní školy a nejen pro ně! Bude se vysílat živě. Sledujte fb stránku SZŠ 🎶🎵🎶,odkaz níže. Koukněte tady.
12
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ DOČASNĚ ZAVÍRÁ >
Naši milí návštěvníci, díky usnesení vlády z 12. března jsme nuceni Klub Na Rampě dočasně zavřít - jak pro pořádání všech naplánovaných akcí, tak i hospodu. Akce se budeme


+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: