Druhé kolo soutěže regionálních hudebních skupin Stárplej

Na Rampě před velkou diváckou návštěvou proběhlo v sobotu večer další kolo soutěže Stárplej.
Soutěžící kapely měly, přestože hrály hodně odlišně, některé společné prvky – zejména přítomnost alespoň jedné zpěvačky či hudebnice, stylovou zajímavost a rozmanitost. Nebyly jednoduše popsatelné v rámci nejobvyklejších žánrů, což rozhodně nebylo na škodu.
Ve vylosovaném pořadí se představily skupiny Půlkočky, Season Crack, Makovice, Ragnarock a Vlastní tvorba 1984. Každá kapela měla opět 20 minut na své vystoupení.
Rozhodování diváků, nepočítám-li fankluby jednotlivých kapel, a zejména poroty, bylo složité. Při nesouměřitelnosti a rozdílném zvládnutí toho, co dělá výsledný dojem / skladba, text, aranžmá, souhra, technika a výraz zpěvu, technika hry a zvuk nástrojů atd./ se jednotný názor na výherce kola i další vyhlášené kategorie těžce hledal.
Nakonec zvítězila a do červnového finále postoupila skupina Season Crack, její členka Bakeška získala i cenu za nejlepší zpěvačku.
Cenu diváků při vyrovnaném pořadí obdržel Ragnarock, cenu Klubu Na Rampě za nejmuzikálnější projev Vlastní tvorba 1984, nejlepším bubeníkem se stal Vašek Lhota z Vlastní tvorby.
Rozjetý moderátor Martin Kadlec nakonec přiměl nás, porotu, ještě k volbě miss mezi zpěvačkami a to už jsme se nemohli shodnout vůbec. Vyhlásili jsme alespoň dvě, přestože by si to zasloužily všechny.
Stejně jako v prvním kole vyhrála hlavně muzika, projev kapel před plným sálem klubu /téměř 300 lidí/ zákonitě roste a návštěvníci byli příjemně překvapeni, jak dobrou a zajímavou hudbu, souměřitelnou s mnohými známými jmény, dokáží vytvořit mediálně neprofláknuté regionální skupiny. Nejlepší pozvánka na další kola a finále v pátek 13. června!
Old Martin

KLUB NA RAMPĚ DOČASNĚ ZAVÍRÁ >
Naši milí návštěvníci, díky usnesení vlády z 12. března jsme nuceni Klub Na Rampě dočasně zavřít - jak pro pořádání všech naplánovaných akcí, tak i hospodu. Akce se budeme