úno

Hiphopový nářez i bez megastars

Indy a Wich nebudou... Pro mnoho lidí to byl šok, když se dozvěděli, že Andre náhle onemocněl. Nepříjemné dvojnásob to muselo být pro Zaka, neboť celou akci svou kůží a jménem zaštiťuje. Přesto za pár hodinek dokázal dát dohromady "náhradní 303FM show" a tak lidé o svůj zážitek nepřišli.

Pokusím se zde citovat tiskovou zprávu: Český rap potřebuje změnu. Má svoje stálice, které si jdou spolehlivě svým směrem, jenže tyhle jména se už několik let nemění, protože zbytek scény vypadá jak stádo telat, co se snaží hlasitě bučet, ale aby vykročilo z vyšlapané cesty, na to se nevzmůže. IdeaFatte DJ AKA jsou výjimka, potvrzující pravidlo. Na scéně jsou relativně noví, ale nezní jako žádná druhá kapela „z povodí řeky Moravy“, zní po svém a zní sakra dobře. Na kontě dva vinyly (“Máme vás / Pocta favoritům / Ty chceš, já mám“, “Sex o textu / Útěk z věznice Bota / Diary of an MC“) a mixtape (Malý Pepek Vol. 1). Solidní řádku koncertů po celých čechách a slovensku, dokazující, že je cení posluchači. Společné skladby (Indy & Wich, Tafrob, Moja Reč, Strapo, Zverina, Emdee) a props v rozhovorech od pojmů scény (Trafik, Vec, …) říkající, že jinak to není ani mezi rappas. Mladá krev má hlad, mladá krev má žízeň a teď nadešel čas přinést na trh kůži s albem.

Ano, Idea patřil k tomu nejlepšímu, co jsme mohli vidět. Dával to slušně a leckdy mu byl slyšet za zády track by DJ Wich. Ukázal se nám i sousední Paulie Garand, ale ten svůj stín zatím nepřekročil, neboť u jeho produkce chybí ta správná bezstarostně-originální šťáva, tak to alespoň vidím já :-) Za to Lara se Zakem za zády byla nekompromisní. Tahle ženská má fakt něco do sebe, v rapu je poměrně jistá a v závěrečné šou se dají i omluvit výpadky textu jejího přibrukovače ;-)

KLUB NA RAMPĚ DOČASNĚ ZAVÍRÁ >
Naši milí návštěvníci, díky usnesení vlády z 12. března jsme nuceni Klub Na Rampě dočasně zavřít - jak pro pořádání všech naplánovaných akcí, tak i hospodu. Akce se budeme