říj

HOREČKA SOBOTNÍ NOCI */and/* KONCERT NA SÁLE PŘÍMO POD RAMPOU

Včerejší Horečka Sobotní Noci byla něčím výjimečná. Ne, teď nemyslím tím, že se byla o hodinu delší, protože se měnil čas, ale protože její součástí byl také živý koncert, který se konal v sále přímo pro Rampou. Obě akce jste mohli navštívit v rámci jednoho společného vstupné, které činilo 60,–Kč. Začátek obou akcí byl naplánován na 21 hodinu a tak zatímco v horním sále Petr Vobořil pouštěl klasické rockové singly. V sále pod Rampu zvučili místní dvě rockové skupiny. Sál po Rampou byl náležitě připraven. K dispozici byl bar, kvalitní osvětlení a dokonce nechybělo pódium pro celou kapelu.

Jako první vystoupila rock'n'rollová skupina Hound Dogs, která jako vždy předvedla perfektní výkon. Skupina hraje, známe rock'n'rollová pecky 50 let. Samozřejmě nechyběla píseň Hound Dog od Elvise Presleyho. O charismatickém zpěvu Jana Janíka, který je opravdu dokonalý jsem už nedávno psal.

Jako další se na podiu objevili bigbeatový Deža ví, které považuji za jednu z nejnadějnější jabloneckých skupin. Jedná se ve směs o výborné hudebníky, kteří mají celkem jasno. Silnou stránkou jsou také jejich texty, které mají hlavu a patu. Na Deža ví se pod pódiem utvořil poměrně slušný kotel.

Atmosfér večera byla úžasná a podle organizátorů se může těšit na další o živý koncert obohacené Horečky.

Miroslav Jahoda
Jablonecký hudební portál