kvě

Indy a Wich, Děda Mládek.. aneb nabitý víkend hvězdami

Dlouho se na Rampě nestalo, aby se nám po klubu pohybovalo tolik různých veřejně známých osobností najednou. Známé tváře nebyly pouze mezi návštěvníky, ale také hlavně na podiu. Páteční dlouho očekávaný koncert k nám přivedl špičku českého hip-hopu, pány Wiche a Andreho (aka Indy aka Heč) a jako bonus dle mě nejlepšího českého rapera, fungujícího pod nickem LA4. Jaký to byl neskutečný rozdíl proti minulému představení zdejší scény, kterou tak nechutně degradovala svými vulgarismy z podia egocentrická Lara. Nejdříve se v rádoby battlu nechutně otírala o mládence, co měl mikrofon tipuju po druhé v ruce, no a pak se pustila i veřejně do Zaka. Ten to ustál a nechtěl se na pódiu hádat, jasně to dával bojovné Laře najevo. Nakonec musel Laru zkrotit o několik tříd lepší Štěpán (aka Máca), který ji velice rychle vzal inteligentním způsobem vítr z plachet a holka šla z podia se sklopenýma ušima. Památná je věta Zaka, který svůj battle zakončil z vesela rýmem: "Tuhletu nánu, mám na banánu" :-) Lepší na to zapomenout...

To pánové z Prahy byli jiné kafe. Člověk by čekal namyšlené hopery, ale opak byl pravdou. Slušná profesionální komunikace spojená s přirozeně inteligentním vystupováním - to je Indy a Wich... Na pódiu kluci předvedli šou, která hlavně propagovala aktuální album "Hádej kdo". Celé to měli šikovně vymyšlené a nebáli se pustit i do věcí, ve kterých na desce vystupují esa z oboru (Rytmus, Orion, Vec), která pochopitelně neustále s nimi po koncertech jezdit nemohou. Opět na závěr odcituji samotné interprety a nezbývá, než s nimi souhlasit... V jednom songu se totiž říká: "Jsme to nejlepší, co můžeš dostat - teď jdi pracovat!" ;-)

V sobotu se nám představil Děda Mládek Illegal Band a byla to šou se vším všudy. Kluci opravdu perlili a rozhodně akci netáhl pouze frontman. Předělané hity Ivana Mládka roztancovali celou Rampu a lidi se bavili a smáli. Jak už u nás bývá zvykem, tak spokojení diváci ani nechtěli pustit kapelu z pódia domů. Nutno na závěr podotknout, že kapela má i nemalý morální kredit, neboť se vzdali svého honoráře ve prospěch nadace Asante Kenya, kterou tu u nás propagovala krásná Lejla Abbasová.
Fotky najdete jako obvykle ve fotogalerii.