15
dub
2013

Jasná páka – stará vlna s novým obsahem-report Romany Nedomové

Skupina Jasná páka zahájila v jabloneckém klubu Na Rampě turné připomínající 30. výročí zveřejnění legendárního článku „Nová vlna se starým obsahem“, který výrazným způsobem ovlivnil podobu tehdejší hudební scény a pro Jasnou páku znamenal zákaz činnosti.

Na Jasnou páku se jistě přišla podívat většina jejich fanoušků z okolí, její koncerty jsou totiž – na rozdíl od vystoupení její „hudební sestry“, skupiny Hudba Praha – jen občasnou záležitostí.
Jasná páka nemá ani ve svém názvu místo pro kompromisy, proto skupina neváhala a zahájila koncert energickou skladbou To tak, která rozhýbala naplněný klub Na Rampě. K mužské části kapely, kterou tvoří bubeník a zpěvák David Koller, kytaristé Michal Ambrož, Vladimír Zatloukal a Radoslav Jelínek, zpěvák Petr Váša a baskytarista Marta Minárik, se po několika písních připojily zpěvačky Petra Studená a Magdalena Ambrožová, které se „pokoušejí probudit vzpomínku na ´ukřičené holky z Páky´“.
Vystoupení mělo rychlý spád, zazněly staré hity jako Majolenka, Badys, Cizej chlap, Výlet, Špinavý záda či Mámo, neper. Diváci mohli slyšet i novější skladby, z nichž nejznámější jsou písně No sex, no drugs či Hele, hele.

Kromě pořádné porce syrového zvuku kytar bylo uchu fanouška dopřáno také poslechu kláves i elektrických houslí, na které hrál Radovan Jelínek. David Koller předvedl brilantní hru na bicí, kterou minimálně jedna palička nepřežila. Stejně nadchnul i svým zpěvem. Existuje tisíce klišé, kterými by se dal tento muzikant charakterizovat, ale moc hezky to jednou shrnul frontman kapely Sto zvířat (Jan Kalina), který o Kollerovi prohlásil: „Jasná páka, Pusa, Lucie a Kollerband – to je docela dobrej seznam na vizitku“.
Kapela hrála prakticky bez přestávek a vystoupení bylo skvělé nejen po hudební, ale i po vizuální stránce: místy až pantomimický tanec dívčího dua i taneční kreace Petra Váši nemohly nezaujmout. Večer utíkal nezvykle rychle a najednou se přiblížil jeho konec. Publikum si hromovým aplausem vyžádalo přídavek a Jasná páka je nezklamala.

Turné: JASNÁ PÁKA – Stará vlna s novým obsahem
29. 3. 2013 – Jablonec nad Nisou – Klub Na Rampě (www.klubnarampe.cz)
18. 4. 2013 – Brno – Fléda (www.fleda.cz)
19. 4. 2013 – Pardubice – Žlutý Pes (www.zlutak.cz)
20. 4. 2013 – Žďárky – KD (www.ceskekoncerty.cz)
21. 4. 2013 – Praha – Palác Akropolis (www.palacakropolis.cz)
-RN-


14
led
2024
ABBA WEEK NA RAMPĚ >
Nezapomenutelný týden plný největších hitů ABBA! Nový koncept věnovaný vybraným kapelám. Během týdne pro Vás barmani budou mít přichystané tematické drinky za doprovodu
03
led
2024
Dobrý rok 2024 >
vám přeje vaše Rampa a společnost Sundisk, která ji provozuje!
22
pro
2023
KONCERT KAPELY NŮŽ 22/12/2023 >
Všichni z Klubu Na Rampě jsme strašně smutní ze včerejších událostí v Praze... Dnešní koncert kapely Nůž se ale dnes uskuteční. Před začátkem uctíme všechny oběti minutou
22
pro
2023
OTEVÍRACÍ DOBA DO KONCE ROcKU >
Vážení návštěvníci, pokud je koncert nebo jiná akce, máme pro vás otevřeno od 18h. Těšit se můžete na: 20. 12. předvánoční bluegrass 22. 12. koncert Nůž 23. 12. zavřeno
programprogramProgram v PDF
ODEBÍREJ NOVINKY: