15
dub
2013

Jasná páka – stará vlna s novým obsahem-report Romany Nedomové

Skupina Jasná páka zahájila v jabloneckém klubu Na Rampě turné připomínající 30. výročí zveřejnění legendárního článku „Nová vlna se starým obsahem“, který výrazným způsobem ovlivnil podobu tehdejší hudební scény a pro Jasnou páku znamenal zákaz činnosti.

Na Jasnou páku se jistě přišla podívat většina jejich fanoušků z okolí, její koncerty jsou totiž – na rozdíl od vystoupení její „hudební sestry“, skupiny Hudba Praha – jen občasnou záležitostí.
Jasná páka nemá ani ve svém názvu místo pro kompromisy, proto skupina neváhala a zahájila koncert energickou skladbou To tak, která rozhýbala naplněný klub Na Rampě. K mužské části kapely, kterou tvoří bubeník a zpěvák David Koller, kytaristé Michal Ambrož, Vladimír Zatloukal a Radoslav Jelínek, zpěvák Petr Váša a baskytarista Marta Minárik, se po několika písních připojily zpěvačky Petra Studená a Magdalena Ambrožová, které se „pokoušejí probudit vzpomínku na ´ukřičené holky z Páky´“.
Vystoupení mělo rychlý spád, zazněly staré hity jako Majolenka, Badys, Cizej chlap, Výlet, Špinavý záda či Mámo, neper. Diváci mohli slyšet i novější skladby, z nichž nejznámější jsou písně No sex, no drugs či Hele, hele.

Kromě pořádné porce syrového zvuku kytar bylo uchu fanouška dopřáno také poslechu kláves i elektrických houslí, na které hrál Radovan Jelínek. David Koller předvedl brilantní hru na bicí, kterou minimálně jedna palička nepřežila. Stejně nadchnul i svým zpěvem. Existuje tisíce klišé, kterými by se dal tento muzikant charakterizovat, ale moc hezky to jednou shrnul frontman kapely Sto zvířat (Jan Kalina), který o Kollerovi prohlásil: „Jasná páka, Pusa, Lucie a Kollerband – to je docela dobrej seznam na vizitku“.
Kapela hrála prakticky bez přestávek a vystoupení bylo skvělé nejen po hudební, ale i po vizuální stránce: místy až pantomimický tanec dívčího dua i taneční kreace Petra Váši nemohly nezaujmout. Večer utíkal nezvykle rychle a najednou se přiblížil jeho konec. Publikum si hromovým aplausem vyžádalo přídavek a Jasná páka je nezklamala.

Turné: JASNÁ PÁKA – Stará vlna s novým obsahem
29. 3. 2013 – Jablonec nad Nisou – Klub Na Rampě (www.klubnarampe.cz)
18. 4. 2013 – Brno – Fléda (www.fleda.cz)
19. 4. 2013 – Pardubice – Žlutý Pes (www.zlutak.cz)
20. 4. 2013 – Žďárky – KD (www.ceskekoncerty.cz)
21. 4. 2013 – Praha – Palác Akropolis (www.palacakropolis.cz)
-RN-


31
srp
2020
V ZÁŘÍ OTEVÍRÁME !!! >
Po půlroční pauze se Klub Na Rampě opět otevírá, a to v září: pátek a sobota od 18 hodin, neděle až čtvrtek zavřeno, otevřeno pouze, je-li v programu uvedena akce, v pondělí
18
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ NA DÁRCOVSKÉ PLATFORMĚ DONIO >
Zdravíme příznivce našeho multižánrového klubu, je nám jasné, že setkávání se při kultuře teď musí jít stranou. Prostě to počká, až se vše uklidní, a my věříme, že
17
bře
2020
ONLINE KONCERT PRO DOBROU NÁLADU! >
Dnes v 18:00. Pro všechny ze Svobodné základní školy a nejen pro ně! Bude se vysílat živě. Sledujte fb stránku SZŠ 🎶🎵🎶,odkaz níže. Koukněte tady.
12
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ DOČASNĚ ZAVÍRÁ >
Naši milí návštěvníci, díky usnesení vlády z 12. března jsme nuceni Klub Na Rampě dočasně zavřít - jak pro pořádání všech naplánovaných akcí, tak i hospodu. Akce se budeme


+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: