dub

JEDEN SVĚT 2017 – UMĚNÍ SPOLUPRÁCE

Letos v našem klubu úspěšně proběhl X. ročník Jednoho světa, mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech.

Festivalem se tentokrát nesla výzva ,,Nezapomínejme na sílu spolupráce!"
V pondělí 27. března se konalo tradiční večerní slavnostní zahájení s vystoupením skupiny TUTABOTA, poté byl festival odstartován snímkem Exekuce.

Po dobu celého festivalu, tj. od 27. do 31. března, probíhaly 2-3x denně speciální projekce pro školy s následnými diskuzemi k filmům. Zúčastnilo se téměř 800 žáků a studentů základních a středních škol.
V podvečer a večer vždy probíhaly projekce pro veřejnost, přičemž po večerních promítáních měli diváci také možnost zúčastnit se následné debaty s režiséry či jinými významnými hosty.

Z celkového počtu osmi nabídnutých filmů vzbudily u diváků největší zájem snímky Normální autistický film Děti online.

JEDEN SVĚT 2017