dub

Ještě jednou Olga

Jako zjevení se v ospalé úterý 15. dubna Na Rampě představila výborná francouzská kapela MADAME OLGA, která se v rámci krátkého českého turné zastavila v Jablonci. Skvělou fúzi ostřejšího rocku, elektroniky, hardcore a kdoví, čeho všeho ještě vidělo v ten večer Na Rampě 30 – 40 lidí a myslím, že všichni byli spokojeni s atmosférou, která byla přátelská a pohodová, i s muzikou, která opravdu stála za to. Kapela na pódiu byla výborně sehraná, což dokazovaly i elektronické podklady pouštěné z laptopu, do nichž hráli čtyři maníci – vokalista Thibaud Piegay, kytarista Sofiene Yahiaoui, basák a programátor Dominique Fabre a bubeník Nicolas Charbonnier. Kapela na pódiu řádně pařila, což podpořila i řádka lidí pod „stejdží“ a není divu, že se muselo přidávat.
Pohodový večer pokračoval i po dohrání, kdy jsme na chvíli pokecali s basákem Dominiquem, od něhož jsme se dozvěděli například to, že MADAME OLGA je abstraktní postava ženy prostitutky, rebelky, takové „enfant terrible“, což je od kapely takový protest proti současnému trendu žen-loktařek, žijících podle návodů tzv. lifestyle časopisů, tvrdě jdoucích za kariérou atd., zkrátka kritika takového toho konzumního života. Kapela v Čechách odehraje 4 kšefty, dnes ve středu 16. 4. v Liberci v Castě (od 21:00 hod. v rámci Dnů francouzské kultury, pořádá Aliance Francaise z Liberce), dále v Českých Budějovicích a Písku, a jasný ještě není sobotní termín, ALE JE DOST MOŽNÉ, ŽE MADAME OLGA TUTO SOBOTU, 19. DUBNA, ZNOVU ZAHRAJE NA RAMPĚ !
Jestli se chcete předem podívat, na co se případně chystáte, zkoukněte www.madameolga.com, www.myspace.com/madameolga, něco najdete také na www.youtube.com. Když přijdete na hraní, můžete si v kapelním obchůdku pořídit 2 EP-čka po pěti resp. šesti skladbách, které dostanete jedno za kilčo, tričko tuším za stopade. Ze songů doporučuji skvělou Madame Olga (hraje taky z webu, když otevřete úvodní stránku), Lolita, Les Boulots A La Con a další. Desky jsou fakt dobré, chvílemi slyšíte ethno pasáže, pak nastoupí typická francouzská harmonie, je to pospojované výborným rytmickým rock/hardcore a do toho všeho ta skvělá elektronika !!
POKUD BUDE MOŽNOST, URČITĚ PŘIJĎTE !
SLEDUJTE STRÁNKY WWW.RAMPAKLUB.CZ A DOZVÍTE SE VÍC !!!

Doporučuje devět z deseti Cooperů J

KLUB NA RAMPĚ DOČASNĚ ZAVÍRÁ >
Naši milí návštěvníci, díky usnesení vlády z 12. března jsme nuceni Klub Na Rampě dočasně zavřít - jak pro pořádání všech naplánovaných akcí, tak i hospodu. Akce se budeme