říj

Jubilejní sezóna Rampy

Jak už jsme několikrát avizovali, v letošním prosinci tomu bude 20 let od první akce tehdy zřízeného společenství – Klubu Na Rampě v prostoru někdejšího pavilonu A jabloneckého Výstaviště.

Ten rok a doba byla  vůbec inspirativní pro nápady v kultuře – uskutečnili jsme tehdy i první ročník plesu Extrémistů, vznikla například kapela Wohnout, která výročí slaví i u nás..
Ve společnosti  byla dobrá nálada, pocit svobody, neexistovaly současé nepřítomnosti jako je světový terorismus, nebo tuzemská vláda a koalice, chrlící jeden svobodu omezující či špiclovací zákon za druhým.

Celou právě začínající sezonu proto bude doprovázet, vedle obvyklého pestrého programu, i řada akcí, připravených právě k tomuto výročí. Věříme, že vám i nám zvednou náladu, připraví příjemné zážitky a četné možnosti setkávání se při muzice, divadel i promítacích přednáškách.

Již v září sezonu  odstartoval vynikající  koncert Ryana McGarvey , následovaly koncerty Steve Clark Tria, v říjnu Ansleyho Listera, Prago Unionu či Melanie Dekker a další zajímavé akce.

Mimořádně nabitý je program v listopadu, kdy tu už tradičně probíhá charitativní akce Movember.
Spoustu koncertů a dalších pořadů přímo na Rampě - Skvost,  Cliff Moore (GB) & Rampa Rock Live, Cash Savage and The Last Drinks (Austrálie), Michal Ambrož & Hudba Praha, právě patnáctileté Zrní, Krátké a úderné divadlo, Huměv a Spolek jabloneckých dam a pánů, Henrik Freischlader (D), Tomáš Kočko & Orchestr, Longital, Voxel a Pokáč a další doplní i Rampou pořádaný koncert Wohnout v Eurocentru – společná oslava 20 let.
V prosinci na Rampu zavítá trio Callta, Harych, Děkan, sedmdesátku tu s George & Beatovens a Viktorem Sodomou oslaví Karel Kahovec, následují Simon McBride (UK),  Krausberry, Boris Band Combination, UDG se Sebastianem, na konci roku tradičně Kamil Střihavka, místní Vichr z hor, Exots, Bay Bay a Maršál Bazén.

Přednášku s promítáním měla a bude mít  v této jubilejní sezoně celá řada a špičkových sportovců či cestovatelů – divoký vodák Honza Kolář, světový seakajakář Standa Chládek, dále Mára Holeček, Jack Bright,  Honza Kopka, Petr Ondráček, promítat se bude  k výročí Jizerské padesátky a další. Klub Na Rampě připravuje i besedy spojené s historií a výstavbou Jablonce.

Výročí  je více.  Proběhne  jubilejní 10. ročník soutěžního festivalu regionálních kapel Stárplej. V ní se vedle soutěžících protentokrát objeví i některé z profesionálních kapel, v nichž  působí muzikanti, kteří se účastnili ještě  v sestavách regionálních kapel v předchozích 9 ročnících. Podesáté tu proběhne MF dokumentárních filmů Jeden svět. Deset let už má také Klub Na Rampě v pronájmu společnost Sundisk, patnácté narozeniny oslaví v prosinci i Jablonecká kulturní obec, podílející se na tvorbě  programu klubu.

Vrcholem oslav bude sobota 14. ledna s tematickým programem a účastí osob, muzikantů, DJ a herců, kteří za těch 20 let byli na Rampě nejvíc vidět. Budou tu k dostání i trika, placky a další artefakty spojené s výročím.

Takže, choďte k nám, sledujte naše informační kanály – web a facebook či plakáty, a  celou tu jubilejnií sezonu s námi patřičně oslavteJ

Za Rampu Milena, Martinové, Radka, Majk

KLUB NA RAMPĚ DOČASNĚ ZAVÍRÁ >
Naši milí návštěvníci, díky usnesení vlády z 12. března jsme nuceni Klub Na Rampě dočasně zavřít - jak pro pořádání všech naplánovaných akcí, tak i hospodu. Akce se budeme