lis

Legendární Blue Effect už zítra Na Rampě!

Legendární big beatová skupina Blue Effect přijede tento pátek do jabloneckého Klubu Na Rampě. Začátek akce je plánován na 21. hodinu. Tato bezmála čtyřicetiletá skupina má na svědomí například známý hit Slunečný hrob, který byl pilotní písní k oblíbenému filmu Pelíšky.
Skupina byla založena už v roce 1968 a prvotní sestavu tvořil kytarista Radim Hladík, zpěvák Vladimír Mišík, doprovodný kytarista a zpěvák Miloš Svoboda, baskytarista Jiří Kozel Mužík a Vlado Čech na bicí.
Původní název byl Special Blue Effect, který byl posléze zkrácen na dnešní Blue Effect. Vlivem tehdejšího režimu musela skupina po roce 1972 vystupovat pod českým názvem Modrý efekt nebo také M. efekt. Za ta léta skupina několikrát obměnila sestavu, která se dnes ustálila na čtveřici, tvořící kytarista Radim Hladík, zpěv, kytara a klávesy Jan Křížek, baskytara WOJTTECH a bicí Václav Zima.
V této sestavě kapela odehrála v srpnu výtečný koncert na letní scéně jabloneckého Eurocentra, a projevila velký zájem podívat se do Jablonce znovu – tentokrát do klubového prostředí Rampy. Novinkou pro fanoušky Blue effectu bude jistě fakt, že Radim Hladík a spol. se rozhodli odehrát tento koncert „unplugged“ tedy akustickou formou a obměněnými nástroji.