říj

Naše řeky: Nisa, Jizera a ... VLTAVA v pátek 29.10. !

Když v roce 2003 ohlásila kapela Vltava ukončení činnosti - zbylo po kapele mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně. Jedna z nejoriginálnějších kapel shromážděná od roku 1986 kolem kytaristy a zpěváka Roberta Nebřenského byla v českých zemích velmi oblíbená a také koncertně nesmírně činná. Diskografie kapely obsahuje 4 alba - Mládí i tak velkou lásku bere s humorem (1994), Šťastnej jako trám (1996), Marx, Engels, Beatles (1998), Když bozi zestárnou (2000) a 1 výběr Best of (2001). Rok 2010 je rokem návratu této dnes již legendární kapely. Současná Vltava chce stavět na novém repertoáru, na druhou stranu se nechce distancovat od původní Vltavy - a proto na koncertech můžeme očekávat i staré dobré písničky. Sestava "nové" Vltavy částečně vychází z poslední sestavy Vltavy v roce 2003 - Robert Nebřenský (kytara, zpěv), Martin Vajgl (bicí), František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy kapely pak jsou Tomáš Uhlík (basa) a především pak Peter Binder (kytara), pro kterého však Vltava není zcela nová kapela, protože již spolupracoval s Vltavou jako host na albu Mládí i tak velkou lásku bere s humorem. Přes léto kapela absolvovala několik předpremiérových vystoupení. Oficiální návrat na pódia proběhl ve čtvrtek 30. září v pražském Paláci Akropolis. Následují koncerty po vlastech českých a jako jeden z prvních právě u nás - Na Rampě!

Podívejte se na legendární prasátko: http://www.youtube.com/watch?v=mhJzEo7oFik
nebo nové Marx engles beatles: http://www.youtube.com/watch?v=pww96wPV2EM