27
říj
2007

NEŘESTI a STRICTLY COMMERCIAL Na Rampě

V pátek 26. října v Klubu na Rampě s menším časovým zpožděním vystoupila skupina STRICTLY COMMERCIAL, která k nám přijela z nedalekého Košťálova. Tato šesti členná skupina hraje energetický funk, který v sobě zahrnuje kromě dvou kytar, basové kytary, bicích také dva dechové nástroje přesněji trubky a saxofonu. Vše je ještě doplněno o perkuse. O show se pokoušel perkusionista Petr, a však asi z podzimních prázdnin znavené publikum jen posedávalo.

Ohlasy na tuto skupinu byli vesměs pozitivní. Někomu neseděl hlas zpěváka a někdo byl nadšen z kytarových sól. Dechová sekce také zaznamenala úspěch. Mě osobně se skupina zaujala.

Petra Sedláčková Neřesti Jako další na scéně se objevila rumburská skupina Neřesti, která na Rampě vystoupila již po třetí. Od té doby stihly vydat další CD s názvem Poli. Jeho recenzi můžete, očekává v následujících dnech. Skupina Neřesti má pět členů. Frontmankou kapely je zpěvačka Petra (viz. foto), která nemá problémy si do mikrofonu pořádně zařvat, což je v naprostém kontrastu s jemným zpěvem, který můžeme slyšet v klidnějších pasážích. Neřesti jsem poprvé viděl 10 července 2004. Pamatuji si, že jsem si na tento zpěv musel chvíli zvykat. Tentokrát jsem zpěv hltal už od prvního okamžiku.

V roce 2004 jsem o Neřestech napsal: „To je smíchání několika hudebních stylu dohromady. Asi největší část je právě punková, chvílemi se ocitneme na bigbeatovém koncertě a najednou to je metal. Neřesti to umí zahrát tak, že jejich pestrost se musí líbit každému.“ Když to zpětně vezmu zas tak moc jsem se tenkrát nemýlil.

Neřesti mají svůj neotřelý a podle mě úžasný styl, který si najde mnoho fandů. Kombinace ostrých kytar s údernými bicími mě včera naprosto uchvátila, že jsem schopný prominout Neřestem drobné technické chyby a označit tento koncert za jeden nejpovedenějších poslední doby.

K této akci ještě vrátíme!
K dispozici bude velké množství fotografií a několik videí. Kromě výše zmiňované recenze CD se také dostane na zveřejnění krátkého rozhovoru, který jsem s Neřestmi uskutečnil. Mějte prosím strpení, protože z akce mám k dispozici 5Gb fotografií a videí. Děkuji za pochopení!

Miroslav Jahoda
Jablonecký hudební portál
http://jahupo.snadhledem.cz/


03
dub
2023
Pokračování Horečky Vol.2 a každý pátek taneční mejdan na Rampě!!! >
Že není v Jablonci kam jít zapařit? To se velmi brzy změní - Rampa chystá pravidelné mejdany s taneční hudbou a jednou za měsíc Horečku s novými DJ´s!!! Sledujte program Rampy, 29.4.
02
pro
2022
OTEVŘENO V PROSINCI MÁME >
otevřeno: pátek + sobota  18 - 02 h. mimo sobotu  31.12., což je Silvestr                  úterý, středa a čtvrtek  18 -23 h. jen pokud je v programu uvedena akce
02
pro
2022
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY >
Připravili jsme pro vás pod stromek dárkové poukazy! * Poukaz za cenu 700 Kč na 3 libovolné akce v Klubu Na Rampě * Poukaz za cenu 1200 Kč na 5 libovolných akcí v Klubu Na Rampě
16
zář
2022
Rampa slaví 25 let >
celý podzim bude ve znamení oslav :-) Milí příznivci Klubu Na Rampě, dáváme tímto na vědomí, že letos na podzim nás čeká význaný milník! Oslavíme totiž 25 let na české