19
úno
2007

Njorek na Rampě – pohodoví muzikanti si hrají s folklórem.

Sál Rampy při koncertu Njorka v sobotu 17.2. na Rampě nebyl tak zaplněný, jako například nedávno na Krausberry, ale fajnšmekři, kteří věděli o co jde, si přišli na své. Ostatní mohou jen litovat, že tam nebyli.
Muzikantské a aranžérské hrátky novějších žánrů s národním folklórem jsou vděčným a častým spojením všude na světě / viz. módní termín worldmusic, i když ten zahrnuje širší spektrum spojení/.U nás, pokud mi paměť sahá, obdobné pokusy dělali kdysi ostravští, spíše popaři Bukanýři, poté sourozenci Ulrychovi se skupinou Javory, folkař Vlasta Redl a v posledních letech nejvíce populární Čechomor, původně Českomoravská hudební společnost.

Njorek ve srovnání s nimi vyniká a nadchl zejména uvolněností hráčského i pěveckého projevu , komorního, ale dostatečně dynamického, a výtečnými instrumentálními výkony /viz. sóla na citeru a „finské cello“/.Staří rockeři či jazzmani vnesli do tématu pohodový nadhled bez pseudoumělecké křeče, i obvyklé harmonie sborů lidovek zněly jinak, zajímavě.
Posluchači jsou navíc obohaceni i o nové drby z pražské hudební scény, zejména Olin se hodně rozpovídal. Vzájemné sympatie klubu a muzikantů budou jistě pokračovat i nadále.


24
zář
2020
OTEVŘENO OD 17! >
Tento pátek 25.září a sobotu 26. otevíráme o hoďku dříve!
31
srp
2020
V ZÁŘÍ OTEVÍRÁME !!! >
Po půlroční pauze se Klub Na Rampě opět otevírá, a to v září: pátek a sobota od 18 hodin, neděle až čtvrtek zavřeno, otevřeno pouze, je-li v programu uvedena akce, v pondělí
18
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ NA DÁRCOVSKÉ PLATFORMĚ DONIO >
Zdravíme příznivce našeho multižánrového klubu, je nám jasné, že setkávání se při kultuře teď musí jít stranou. Prostě to počká, až se vše uklidní, a my věříme, že
17
bře
2020
ONLINE KONCERT PRO DOBROU NÁLADU! >
Dnes v 18:00. Pro všechny ze Svobodné základní školy a nejen pro ně! Bude se vysílat živě. Sledujte fb stránku SZŠ 🎶🎵🎶,odkaz níže. Koukněte tady.


+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: