26
lis
2007

Páteční večer patřil jazzu

Již čtvrtý jazzový festival SKRZJAZZFEST se konal tento pátek v prostorách jabloneckého Klubu Na Rampě. Akce začala pár minut po osmé a nakonec se protáhla do brzkých ranních hodin.

Jako první se na pódiu objevilo latino-jazzové trio Bakao vedené zpěvačkou a kontrabasistkou Olgou Kuthanovou. Tu doplňoval klavírista Jan Bálek a saxofonu se chopil Petr Kalfus. Netrvalo dlouho a v sále vládla příjemná jazzová atmosféra ochucená o častý potlesk, kterého se dočkalo každé sólové vystoupení.

Po delší přestávce se na scéně objevila sedmičlenná jazz-pop-rocková formace říkající si zcela výstižně Eggnoise. Této skupině dominovalo pěvecké duo kytaristy a pozounisty Ondřeje Galušky a pianisty a flétnisty Ondřeje Kopičky. Tento převážně jemný a citlivý zpěv byl v kontrastu se strhující energetickou show, kterou kapela chvílemi předváděla. Z této hudby na první pohled zářila silná propracovanost, kterou mohli diváci slyšet až do tři čtvrtě na jedenáct.

Třetí kapela začala hrát přesně o hodinu déle. Jednalo se o v Jablonci dobře známou skupinu Takin´Off, která je perlou každého Skrzjazzfestu. Tato funk-soul-rapová skupina má celých jedenáct členů, kteří svým nástupem na podium zvedli ze židlí skoro tři desítky lidí. Kapelu uvedla známá zpěvačka Tereza Černochová, která je známá ze svého dřívějšího působení v dívčí skupině Black Milk. Samozřejmě nechyběl skvělý černošský rapper Henry D.

Konečně poslední skupina Segundo zahájila své vystoupení kolem půl druhé hodiny ranní. To v sále vydrželi jen ti nejotrlejší. Tato tříčlenná formace má na svědomí zvláštní styl tvorby, který by se dal zařadit někam mezi jungle a punk. Z počátku udivený výraz diváků byl následován buď nenápadným odchodem ze sálu, nebo naběhnutím před podium, kde se různorodě tančilo.

Miroslav Jahoda
Zdroj: Jablonecký deník


31
srp
2020
V ZÁŘÍ OTEVÍRÁME !!! >
Po půlroční pauze se Klub Na Rampě opět otevírá, a to v září: pátek a sobota od 18 hodin, neděle až čtvrtek zavřeno, otevřeno pouze, je-li v programu uvedena akce, v pondělí
18
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ NA DÁRCOVSKÉ PLATFORMĚ DONIO >
Zdravíme příznivce našeho multižánrového klubu, je nám jasné, že setkávání se při kultuře teď musí jít stranou. Prostě to počká, až se vše uklidní, a my věříme, že
17
bře
2020
ONLINE KONCERT PRO DOBROU NÁLADU! >
Dnes v 18:00. Pro všechny ze Svobodné základní školy a nejen pro ně! Bude se vysílat živě. Sledujte fb stránku SZŠ 🎶🎵🎶,odkaz níže. Koukněte tady.
12
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ DOČASNĚ ZAVÍRÁ >
Naši milí návštěvníci, díky usnesení vlády z 12. března jsme nuceni Klub Na Rampě dočasně zavřít - jak pro pořádání všech naplánovaných akcí, tak i hospodu. Akce se budeme


+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: