26
lis
2007

Páteční večer patřil jazzu

Již čtvrtý jazzový festival SKRZJAZZFEST se konal tento pátek v prostorách jabloneckého Klubu Na Rampě. Akce začala pár minut po osmé a nakonec se protáhla do brzkých ranních hodin.

Jako první se na pódiu objevilo latino-jazzové trio Bakao vedené zpěvačkou a kontrabasistkou Olgou Kuthanovou. Tu doplňoval klavírista Jan Bálek a saxofonu se chopil Petr Kalfus. Netrvalo dlouho a v sále vládla příjemná jazzová atmosféra ochucená o častý potlesk, kterého se dočkalo každé sólové vystoupení.

Po delší přestávce se na scéně objevila sedmičlenná jazz-pop-rocková formace říkající si zcela výstižně Eggnoise. Této skupině dominovalo pěvecké duo kytaristy a pozounisty Ondřeje Galušky a pianisty a flétnisty Ondřeje Kopičky. Tento převážně jemný a citlivý zpěv byl v kontrastu se strhující energetickou show, kterou kapela chvílemi předváděla. Z této hudby na první pohled zářila silná propracovanost, kterou mohli diváci slyšet až do tři čtvrtě na jedenáct.

Třetí kapela začala hrát přesně o hodinu déle. Jednalo se o v Jablonci dobře známou skupinu Takin´Off, která je perlou každého Skrzjazzfestu. Tato funk-soul-rapová skupina má celých jedenáct členů, kteří svým nástupem na podium zvedli ze židlí skoro tři desítky lidí. Kapelu uvedla známá zpěvačka Tereza Černochová, která je známá ze svého dřívějšího působení v dívčí skupině Black Milk. Samozřejmě nechyběl skvělý černošský rapper Henry D.

Konečně poslední skupina Segundo zahájila své vystoupení kolem půl druhé hodiny ranní. To v sále vydrželi jen ti nejotrlejší. Tato tříčlenná formace má na svědomí zvláštní styl tvorby, který by se dal zařadit někam mezi jungle a punk. Z počátku udivený výraz diváků byl následován buď nenápadným odchodem ze sálu, nebo naběhnutím před podium, kde se různorodě tančilo.

Miroslav Jahoda
Zdroj: Jablonecký deník


14
led
2024
ABBA WEEK NA RAMPĚ >
Nezapomenutelný týden plný největších hitů ABBA! Nový koncept věnovaný vybraným kapelám. Během týdne pro Vás barmani budou mít přichystané tematické drinky za doprovodu
03
led
2024
Dobrý rok 2024 >
vám přeje vaše Rampa a společnost Sundisk, která ji provozuje!
22
pro
2023
KONCERT KAPELY NŮŽ 22/12/2023 >
Všichni z Klubu Na Rampě jsme strašně smutní ze včerejších událostí v Praze... Dnešní koncert kapely Nůž se ale dnes uskuteční. Před začátkem uctíme všechny oběti minutou
22
pro
2023
OTEVÍRACÍ DOBA DO KONCE ROcKU >
Vážení návštěvníci, pokud je koncert nebo jiná akce, máme pro vás otevřeno od 18h. Těšit se můžete na: 20. 12. předvánoční bluegrass 22. 12. koncert Nůž 23. 12. zavřeno
programprogramProgram v PDF
ODEBÍREJ NOVINKY: