29
kvě
2009

První cyklus koncertů pro fajnšmekry a jeho vyvrcholení – Joe Bonamassa

Skvělým koncertem Joe Bonamassy tento týden skončil první cyklus nového experimentu v programu Rampy – koncerty pro fajnšmekry. Netušili jsme, jak tenhle záměr dopadne – koncerty mimo víkendové termíny, vesměs s kvalitní a náročnější hudbou, bez módních mediálně profláklých hvězd, u nás v Jablonci, kde rozhodně kvalita produkce nezaručuje dostatek návštěvníků…
Výsledek ovšem povařuji za skvělý a už vybíráme tipy na podzimní pokračování.

Viděli jsme postupně Pavla jakuba RybuFishmen (CZ), Danny Bryanta s Redeyebandem (U.K.), trio Vláďa Mišík, Radim Hladík a Honza Hrubý(CZ) a nakonec zřejmě nejlepší rockový koncert, který v Jablonci kdy proběhl – eso současné světové bluesrockové muziky Joe Bonamassu (U.S.A.) s kapelou.
Koncert byl vyprodán několik dní předem, na kasu bylo ponecháno cca 30 lístků, na mnohé, i tradiční návštěvníky Rampy se bohužel nedostalo – je to zkušenost do budoucna, kupujte lístky v předprodeji, obvykle i levněji než na místě!
Jablonečtí posluchači asi nejsou až tak chtiví kvalitní muziky (i když například téměř všechny místní dobré kytaristy a další muzikanty jsem na koncertě potkal), ale přijela i spousta Pražáků, Poláků a dalších, Joe měl totiž další koncerty pouze v Brně a Ústí.
Rampu jsme doplnili dalším velmi výkonným aparátem z Brna a sledovali profesionalitu, ale přitom skromnost a kamarádský přístup es světové muziky (pár dní předtím hráli v Royal Albert Hall v Londýně s hostem Ericem Claptonem) už při stavění cajku a zkoušení.
Vlastní koncert netřeba popisovat, skvělý pestrý bluesrock – prazáklad vší dobré rockové muziky, v moderním hávu, excelentní kytarová technika, na rozdíl od např. Dannyho Bryanta s využitím velkého množství nástrojů i krabiček a neotřelý zpěv, zpestřený prací zvukaře s různými efekty, šlapající kapela – bicí pětistrunná basa, klávesák včetně starých hammondek atd. atd.
Poslechněte si z CD nebo na netu, živý koncert v narvaném klubu je ovšem mnohem silnější.
Největší šťastlivec z publika, ještě plný dojmů z koncertu, navíc vyhrál v závěrečném losování Joem věnovanou kytaru – naštěstí to byl muzikant, i když bubeník (může s ní tlouct špačky :-).
Takto nastavená laťka se bude těžko v krátkém čase překonávat, přesto na tom budeme pracovat a vítáme každé další tipy, které nám ostatně v hojné míře přicházejí.
Není lehké nalézt rovnováhu mezi aspekty kvalita – atraktivita – originalita – cena – termín apod., v prvním cyklu se nám to ovšem, i podle ohlasů návštěvníků, podařilo.
Další tu bude po prázdninách, těšíme se s vámi.

Za Klub Na Rampě
Martin Bauer st.


24
zář
2020
OTEVŘENO OD 17! >
Tento pátek 25.září a sobotu 26. otevíráme o hoďku dříve!
31
srp
2020
V ZÁŘÍ OTEVÍRÁME !!! >
Po půlroční pauze se Klub Na Rampě opět otevírá, a to v září: pátek a sobota od 18 hodin, neděle až čtvrtek zavřeno, otevřeno pouze, je-li v programu uvedena akce, v pondělí
18
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ NA DÁRCOVSKÉ PLATFORMĚ DONIO >
Zdravíme příznivce našeho multižánrového klubu, je nám jasné, že setkávání se při kultuře teď musí jít stranou. Prostě to počká, až se vše uklidní, a my věříme, že
17
bře
2020
ONLINE KONCERT PRO DOBROU NÁLADU! >
Dnes v 18:00. Pro všechny ze Svobodné základní školy a nejen pro ně! Bude se vysílat živě. Sledujte fb stránku SZŠ 🎶🎵🎶,odkaz níže. Koukněte tady.


+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: