úno

První večer Stárplej je za námi

Rozhodování nebylo jednoduché – kvůli přesunům mezi jednotlivými soutěžními večery, vyžádanými některými kapelami, nebylo složení soutěžících stylově příliš homogenní, těžko se určoval jednoznačný favorit.
Vítězem a postupujícím do finále se stala liberecká skupina Pech, která zaujala zejména vcelku vydařenou kombinací stylů, aranžemi, i /alespoň v jejich srozumitelnější části/ texty.
Cenu diváku získal Hegesh, cenu klubu Na Rampě za nejmuzikantštější projev Zezadu band, skotský jablonečák Ronny věnoval dvěma nejzajímavějším kytaristům a basákovi po jedné efektové krabičce včetně adapteru.
Diváci byli perfektní, ocenili všechny kapely a doufám, že jsem jako zástupce poroty nikoho nenaštval svým výčtem plusů a minusů všech soutěžících kapel. Všechny byly v něčem zajímavé, soutěžení v muzice je obecně problematická věc a stanovování pořadí je nutně subjektivní.
Stárplej proto vnímáme hlavně jako pravidelný festiválek s bonusem pro kapely, které mohou něco vysoutěžit , začínající kapely si zahrát na slušný aparát před hromadou lidí a diváci poslechnout kombinaci muziky, která dohromady není tak často k vidění.
První večer se vydařil a těším se na další březnový.
OldMartin