led

Rampa má občanský průkaz – večer k 15. Výročí Klubu Na Rampě

V sobotu 7.1. zveme všechny příznivce na večírek (i odpoledne), nachystaný k jubileu Klubu Na Rampě.
Již od 16:00 je připravena Rampa pro nejmenší – hudební i výtvarné kousky si odzkouší zejména nejmenší děti návštěvníků Rampy.
Hlavní program začne (tentokrát, pro velké množství účastníků, přesně – bez obvyklé akademické čtvrthodinky) v 19:00.
Představí se kapely, DJ´s, divadelníci a další osobnosti, které spojuje vztah ke klubu v celé jeho historii – viz podrobný program.
V průběhu večera poběží i projekce fotek z různých období klubu, k zakoupení budou výroční placky a samolepky za 15,- Kč, trika z logem 15. let Rampy, CD účinkujících apod.

Vystupující kapely:

VV trio
Vendula Volechová-zpěv, Vojtěch Želinský – kytara, Jakub Hlobil – kytara, vzniklo v roce 1998. Toto sdružení se zaměřovalo na secvičování jazzových standardů a jejich následnou veřejnou produkci za účelem vydělání peněz. Formace se různě vyvíjela, obohacovala, ale i ochuzovala o některé členy, bohužel nevyjímaje ani Vendulu Volechovou. Vším tímto si prošli jako hudební bratři VŽ a JH, výsledkem je například formace Plankton a další hudební aktivity. Tito muzikanti jsou také úzce spjati s Klubem Na Rampě - při tehdejších jazzových dílnách se spolu s dalšími stali prvními lektory začínajících jabloneckých muzikantů a svá moudra trvale předávají dál.

Funny Bunny
Pod tímhle narůžovělým názvem se skrývají bývalí členové různých místních kapel, které se často objevovaly v programu Rampy. Většina z nich už nehraje, takže Funny Bunny představuje určitý koncentrát historie rampy. Honza Verl (kytara) a Matěj Verl (basa) působili např. v kapelách Šťastná stávka, Kaťaprut, Cynik 84, Jirka Míl v Erna Bandu nebo Góďových cestách, Andy Letham v Mandragoře. V tomhle složení baví publikum zejména coververzemi klasických bluesrockových hitů.

Exots
zástupce mladých kapel v rampovském výročním programu, dvakrát byli finalisty rampovské soutěže Stárplej, v posledním roce je to zřejmě nejaktivnější jablonecká kapela, odehráli spoustu koncertů po celé ČR. Svůj styl nazývají nejčastěji poppunkem...Kapela dbá na image, odpovídající názvu – typově se doplňují členové Filip Hušek – zpěv,kytara, Marek Beitl – kytara,zpěv, Ondra Horych – bicí,zpěv, Martin Béďa Bezdička – basa,zpěv, Jára Doležal - klávesy,zpěv

Maršál Bazén
Kapela, která pravděpodobně drží oblastní prvenství v hraní v neměnné sestavě – od r.2000 ji tvoří Martin Bauer – zpěv a kytara, Ondra Dostál – kytara a zpěv, Jirka Jandura – bicí a zpěv, Martin Bauer Jr. – basa a zpěv. Cca od r. 1998 hrává pravidelně na Rampě, zejména své písně, vycházející z bluesrocku, ovšem říznuté i trochou ska, punku či jiného vlivu. Jako hostitelé a spolupořadatelé celé výroční taškařice bude kapela fungovat i jako těleso pro doprovod dalších hostů - služebně nejstarších (Luděk Hlásek - bicí, Vojta Dostál-basa) i nejmladších (Mikuláš Pejcha- saxofon,Šárka Zdychová - trumpeta) muzikantů, objevujících se na Rampě.

Medové Lampinoy
Legendární jablonecká kapela působící od roku 1995 do přelomu tisíciletí. Medové lampiony ve složení Marek Jiroš (bicí), Dany Hovorka (kytara, zpěv), Lukáš Vojtěch (basa, zpěv), Jan Starý (kytara zpěv), Miroslav Schovanec (kytara) vytvořily několik desítek alternativě úderných písní a odehrály nemálo obdobně úderných koncertů (mnoho z nich právě v Klubu Na Rampě). Členové kapely a jejich přátelé se podíleli na vzniku mnoha dalších jabloneckých hudebních seskupení a následovatelů (Kapely Kůň, Nůž a další).

Satanovy Mimikry
před 4 lety zahájily jako vítěz prvního ročníku Stárplej postupné objevování nových regionálních kapel okolo Rampy. Pavel Novák je nejvýraznějším mladším regionálním kytaristou a navazuje na výrazné postavy typu Pavla Kopala, Tymii Yosise či Ondry Dostála. Bubeník Roman A.G. Barbora má dokonce další cenu vítěze Stárplej s druhého ročníku se skupinou Makovice, kapelu dál tvoří zpěvák Vít Krvevýtok Syrový a basák Jiří Sejtn Bulíř.

pro
OTEVŘENO V PROSINCI MÁME >
otevřeno: pátek + sobota  18 - 02 h. mimo sobotu  31.12., což je Silvestr                  úterý, středa a čtvrtek  18 -23 h. jen pokud je v programu uvedena akce
pro