úno

Report – 1.Kolo Stárplej 2010

Pro ty, kteří nemohli přijít a zajímá je to:-)
V již tradičním únorovém termínu se rozběhl třetí ročník permanentní lehce soutěžní přehlídky převážně regionálních kapel. Na první kolo dorazilo cca 200 lidí, kteří vytvořili všem kapelám dobrou atmosféru pro jejich 25 minutové sety.
Vzhledem ke komplikovaně probíhajím letošních přihláškách (různé změny, nemoce či jiné problémy s termíny v kapelách apod.) jsme nerozepsali dopředu všechna základní kola. Sestava pro nejbližší večer bude vždy zveřejněna nejpozději 14 dní před koncertem.

V prvním kole to tedy byly, ve vylosovaném pořadí, tyto kapely:
Exots (jbc)
Patron (lbc)
Exil 51 (jbc, lbc)
Basslake (Turnov, Brandýs, Praha)

Organizace je za uplynulé ročníky vychytaná, během příjezdu kapel na losování nedošlo také, s výjimkou lehké nehody Patronu, k žádným zábavným příhodám ani potyčkám mezi účastníky:-)

Exots – příjemný bigbeat, nenapadá mě přirovnání k nějaké profláklé kapele. Místní mlaďasové se od posledního vystoupení zbavili většiny dětských nemocí začínajích kapel – slušný byl zvuk, zpěv frontmana i vokály( zvýšily procento dobré intonace), dynamika některých písniček, i skladby jako takové ( nepamatuji si přesně názvy – hlavně třetí a čtvrtá).
Občas zejména na začátku byly slyšet rytmické nepřesnosti („sypání brambor“ bubeníka při přechodech), na tom by měli zapracovat. Přesto, zejména kvůli výše uvedeným kladům a zřetelnému progresivnímu vývoji mladé kapely mě zaujali natolik, že jsem jim dal své hlasy.

Patron – zřejmě věkovým průměrem nejstarší kapela. Těžší a temnější muzika, dobré individuální výkony (zpěvačka i kytary, ale i ostatní). Líbila se mi obzvlášť jedna píseň (Město Hrůz), připomínají někdejší Stromboli.

Exil 51 – nově poskládaná kapela s borců, kteří hrají či hráli v jiných regionálních seskupeních. Stylově z mého pohledu složitě definovatelná. Podobně jako u Patronu mě i další členy poroty zaujala hlavně jedna píseň, pomalejšího rázu. Všichni v kapele jsou velmi dobří muzikanti (zejména výkon bubeníka byl, přes rozptylující problémy se soupravou, vynikající), souhře a skladbách ovšem ještě cosi chybělo.

Basslake – po Exots druhý opakovaný účastník. Je to rozhodně „nejhotovější“ kapela ze všech účastníků prvního kola. Tvrdší dynamická muzika, s prvky možná trochu grunge, rapované pasáže, excentrický zmítající se frontman:-) s vynikajícím pěveckým projevem.

Vítězové vyhlašovaných cen:
Nejlepší zpěvák: José Hendrix, Basslake
Nejlepší kytarista: Jan Nedomlel, Patron
Zvláštní cena poroty: Vojta Šilhán, bubeník, Exil 51
Cena Klubu Na Rampě: Basslake
Cena diváků: Exots (81 hlasů)
Vítěz kola a postupující: Exots (2x 25 hlasů od poroty + diváci)
Novinka letošního ročníku – porota udělí po posledním základním kole „divokou kartu“ pro účast ve finále pro jednoho z držitelů cen klubu Na Rampě

Porota a jak hlasovali:
Petr Jakimiv – Basslake
Pavel Kopal – Exil 51
Jan Mikulička – Exots
Jana Kopačíková – Basslake
Martin Bauer – Exots

Na viděnou při březnovém kole!
Martin Bauer st

KLUB NA RAMPĚ DOČASNĚ ZAVÍRÁ >
Naši milí návštěvníci, díky usnesení vlády z 12. března jsme nuceni Klub Na Rampě dočasně zavřít - jak pro pořádání všech naplánovaných akcí, tak i hospodu. Akce se budeme