01
čen
2009

Report - 5. večer Stárplej

Po pátečním večeru jsou známi všichni finalisté letošního Stárpleje – odehrálo se závěrečné páté kolo.
Pro nemoc dudáka bohužel nepřijeli velcí favorité – P.K. Tribute, ovšem ostatní předvedli slušné výkony a celý večer byl příjemně uvolněný.
Představili se v tomto pořadí:

Ticho (Lbc) – pro mě příjemné překvapení oproti nahrávce – dobré skladby, živý projev, stylově asi grunge , agilní frontman baskytarista. Bezkonkurenčně získali cenu klubu Na Rampě.

Grottlis (Jbc) – mladá kapela hrající z velkým nasazením a nadšením, styl či přirovnání k něčemu těžko popsat, dala se nalézt celá řada možných vlivů.. Na projevu jistě zapracují – ať už jde o aranžování, dynamiku, tvorbu vícehlasů či zvuk.

Rónin (Lomnice nad Popelkou) – sympatičtí borci se vzdálenější lokality, hráli trochu něco jiného, než jsem vyčetl ze zaslaných nahrávek. Tvrdší bigbeat, měli by zapracovat hlavně na souhře, občas se na konci trochu „vysypaly brambory“, jak říká Pavel Kopal.

Wet Paint (Jbc) – slyšeli jsme je již v prvním ročníku. Oproti ostatním kapelám mají za sebou nejvíc praxe (a asi i teorie), všichni členové jsou velmi dobří hráči, zpěvačka s odbornou průpravou.. Hrají jakýsi soft či poprock..Hlasoval jsem pro jejich postup, přestože jejich skladby a aranže, ačkoli se jim těžko vytýkají konkrétní chyby, mě příliš nepobavily (což je ovšem ryze subjektivní názor, na rozdíl od objektivního posouzení umění protagonistů).

Porotci a jak hlasovali: Petr Jakimiv, Pavel Kopal, Jan Mikulička, Martin Bauer - všichni pro Wet Paint,

Výsledky:
Nejlepší basák: Tomáš Havlen – Ticho
Nejlepší bubeník: Jan Nikendey – Wet Paint
Zvláštní cena předsedy poroty: Rónin (textař) – za speciální slogany typu „nechte kulomety znít..“
Cena Klubu Na Rampě: Ticho (jednoznačný výběr)
Cena diváků: Grottlis - 44 hlasů
Vítěz a postupující do finále: Wet Paint

Skvělé fotky v galerii!

Těšíme se spolu s vámi na finále, kde uvidíme Exots, Makovice, Pavoucy, Orfeus Beat a Wet Paint a možná i zábavná překvapení.

Martin bauer st.


14
led
2024
ABBA WEEK NA RAMPĚ >
Nezapomenutelný týden plný největších hitů ABBA! Nový koncept věnovaný vybraným kapelám. Během týdne pro Vás barmani budou mít přichystané tematické drinky za doprovodu
03
led
2024
Dobrý rok 2024 >
vám přeje vaše Rampa a společnost Sundisk, která ji provozuje!
22
pro
2023
KONCERT KAPELY NŮŽ 22/12/2023 >
Všichni z Klubu Na Rampě jsme strašně smutní ze včerejších událostí v Praze... Dnešní koncert kapely Nůž se ale dnes uskuteční. Před začátkem uctíme všechny oběti minutou
22
pro
2023
OTEVÍRACÍ DOBA DO KONCE ROcKU >
Vážení návštěvníci, pokud je koncert nebo jiná akce, máme pro vás otevřeno od 18h. Těšit se můžete na: 20. 12. předvánoční bluegrass 22. 12. koncert Nůž 23. 12. zavřeno
programprogramProgram v PDF
ODEBÍREJ NOVINKY: