15
čen
2009

Report – finále Stárplej 2009

Klub Na Rampě i přítomná veřejnost zná po sobotním večeru vítěze letošního Stárpleje. Stala se jím jablonecká kapela Makovice. Jak to celé probíhalo se pokusím popsat v tomto závěrečném reportu.
Již před losováním pořadí bylo jasné, že poslední budou hrát Pavoucy – požádali o to kvůli časové kolizi jednoho z členů kapely a všem ostatním patří dík za to, že jim umožnili výběr času bez losování.
Diváků bylo během večera na Rampě někde mezi 250 – 300, koupených hlasovacích lístků 242.
Kapely hrály tedy v tomto pořadí a se subjektivně popsanými výkony:

Exots(Jbc) – první ze dvou mladých kapel (Orfeus beat jsou ještě mladší ). Kluci hráli podobně jako v základním kole, spíš bych řekl, že poněkud hůře. Oceňuji na nich, že se nespokojují s v současné době oblíbenými primitivními styly, ale hledají zajímavé nápady v aranžích apod. musejí zapracovat na tvorbě srozumitelnějšího zvuku, dynamice, hlavní zpěvák by se mohl oprostit od mainstreamové manýry a kvalita z dalšími zkouškami a získáváním příslušných dovedností poroste – rádi je uvidíme, jako všechny kapely kromě vítěze, v dalším ročníku.

Wet Paint (Jbc) – postoupili do finále díky svým individuálním schopnostem, ty se jim nepodařilo úplně prodat – díky volbě většinou pomalejších skladeb,poprockového hávu, které diváky moc nerozproudily, měli také kopec smůly s technickými problémy – různé kabely apod. Přesto jsou to všechno vynikající muzikanti, chyběl, nejen z mého pohledu, hlavně větší drive a zmíněný vhodnější výběr skladeb.

Orfeus Beat (Jbc)– zřejmě nejmladší kapela (14-17 let) udělala velký pokrok oproti základnímu kolu – v dynamice, zvuku kytary a stavbě sól, dozkoušeli čerstvé skladby..Hrají v podobném stylu jako jejich bluesrockové vzory, v písničkách lze nalézt náznaky známých věcí (např. od Jasný páky nebo Garage, pokud jde o českou scénu, ale tónů je prostě málo, kluci ty originály snad ani neznaj ). Přesto skladby hodnotím jako velmi dobré a dobře zahrané. Dobré byly i sbory, frontman musí zapracovat na intonaci – drive a snaha o pódiový projev (velmi dobrá) nad čistým zpěvem zatím převažují.

Makovice(Jbc) – opět progress oproti základnímu kolu. Zajímavé aranže dozkoušeli do vyšší kvality, zahráli navíc v dobré formě a s optimálním zvukem (nemyslím tím teď práci zvukaře, ale jak se nastavili na pódiu). Životní výkon (alespoň z těch třech vystoupení, které jsem měl možnost slyšet )podala zpěvačka. Dalším zlepšením by ovšem byly vokály alespoň v některých refrénech či k tomu vhodných pasážích skladeb a občasné zpestření aranží krátkými sólovými projevy např. kytary.
Z výše uvedeného kladného dojmu a vidině možného dalšího zlepšení v krátké době jsem jim, ovšem po dlouhém rozmýšlení v konfrontaci z další kapelou, dal svůj hlas.

Pavoucy(Cvikov) – nejstarší kapela (věkem muzikantů, ne existencí – fungují zhruba od letošního ledna).
Vyhranost borců byla ovšem zjevná, svým stylem, hlavně v první části připomínající Hájíčkův Krucipüsk, strhli ke křepčení a výtečné reakci velkou část publika, přestože na rozdíl od ostatních , jabloneckých kapel nebylo součástí jejich fan-teamu. Dobré individuální výkony, hlavně kytaristy a zpěváka, ostrý zvuk,pódiová show – velmi dobrý hard rock. Menší originalita skladeb (ovšem i tak velmi dobrých) nakonec posunula můj názor na vítěze k Makovici.

Pokud by se bodovalo jiným způsobem, ohodnotil bych pořadí podle výkonů ve finále takto:
1.-2. Makovice a Pavoucy
3. Orfeus Beat
4.-5. Wet Paint a Exots

Podle stanovených pravidel to ovšem bylo jako vždy - kdo získal jednotlivé ceny za výkony ve finále:
Nejlepší kytarista – Vlasta Vlk – Pavoucy
Nejlepší basák – Honza Boháček – Wet Paint
Nejlepší klávesy – Martina Pospíšilová – Wet Paint
Nejlepší bicí – Roman Barbora – Makovice
Nejlepší zpěv – Jana Kopačíková – Makovice
Zvláštní cena předsedy poroty – David Kuchař za mimořádný pódiový projev a drive
Cena Klubu Na Rampě – Pavoucy (obsahuje možnost koncertu na Rampě do konce roku)
Cena diváků – Exots (překvapení podle reakcí v hledišti během koncertu to vypadalo na Orfeus Beat, Exots však dokázali shromáždit 90 hlasů, rekord soutěže)
Vítěz , účastník festivalu v Trutnově – Makovice

Porotci a jak hlasovali:
Pavel Kopal – Pavoucy
Petr Jakimiv – Pavoucy
Tomáš Vohradský – Makovice
Martin Bauer - Makovice

Díky všem kapelám, divákům a rampacrew, těšíme se na Stárplej 2010!
Martin Bauer st.


24
zář
2020
OTEVŘENO OD 17! >
Tento pátek 25.září a sobotu 26. otevíráme o hoďku dříve!
31
srp
2020
V ZÁŘÍ OTEVÍRÁME !!! >
Po půlroční pauze se Klub Na Rampě opět otevírá, a to v září: pátek a sobota od 18 hodin, neděle až čtvrtek zavřeno, otevřeno pouze, je-li v programu uvedena akce, v pondělí
18
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ NA DÁRCOVSKÉ PLATFORMĚ DONIO >
Zdravíme příznivce našeho multižánrového klubu, je nám jasné, že setkávání se při kultuře teď musí jít stranou. Prostě to počká, až se vše uklidní, a my věříme, že
17
bře
2020
ONLINE KONCERT PRO DOBROU NÁLADU! >
Dnes v 18:00. Pro všechny ze Svobodné základní školy a nejen pro ně! Bude se vysílat živě. Sledujte fb stránku SZŠ 🎶🎵🎶,odkaz níže. Koukněte tady.


+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: