kvě

Report – Stárplej 2010 4. Kolo

Po minulém pátku je doplněna sestava červnového finále III. ročníku soutěžního festivalu Stárplej.
Z původně přihlášených pěti účastníků nakonec zbyly tři (dvě liberecké kapely se postupně pro různé problémy musely odhlásit), všechny ovšem předvedly velmi dobré výkony.

Orfeus Beat – po Exots z prvního kola další mladá jablonecká kapela, která se účastní již druhého ročníku, a podobně jako prvně jmenovaná udělala za rok velký pokrok. Před kotlem svých příznivců zahráli energický bigbeat, strhující pohyb frontmana a stále se lepšící projev kytaristy podporovaný slušnou rytmikou rychle zmíněný kotel rozpohyboval .
Vyčetl jsem jim jen absenci dynamiky zejména v úvodních věcech a zpěvákovi Davidovi, který se vcelku pochopitelně nechal davem příznivců strhnout k permanentnímu řevu, intonační problémy v nejhlasitějších polohách.

Nou Koment - oproti úvodní kapele starší borci, trojčlenná kapela z Liberce, hrající podle svého tvrzení punk a rock´n ´roll. Punkové byly pouze některé riffy a nástupy do písní, ovšem chlapi byli vyhrátí, velmi dobrý zpěv frontmana i individuální výkony ostatních. Většina skladeb měla dobrou úroveň.

The Contact – nejvzdálenější letošní účastník, sympatická banda z Plzně s poprockovým projevem, ovšem velmi příjemným. Roztomilá zpěvačka, svižné dynamické hraní (s občasným zaváháním bubeníka hlavně zpočátku). Dobře zpíval i kytarista, sám i ve vokálech.
Osobně jsem měl, na rozdíl od minulého kola, velké dilema komu dát porotcovské hlasy – při známé neměřitelnosti hudby jsem se rozhodoval mezi všemi třemi.

Nakonec to dopadlo takto:
Nejlepší basák: Vladimír Beneš – Nou Koment
Nejlepší zpěvačka: Anna Ungrová – The Contact
Zvláštní cena: Vladimír Malena – Nou Koment
Cena Klubu Na rampě: The Contact
Cena diváků: Orfeus Beat (rekordních 91 hlasů pro jednu kapelu)
Vítěz kola a postupující do finále: Orfeus Beat

Porota a jak hlasovali:
Po minulém kole, v obavě před inzultací zhrzenými muzikanty, porota početně posílila:
Pavel Kopal – The Contact
Petr Jakimiv – The Contact
Jan Mikulička – Orfeus Beat
Jirka Jandura – The Contact
Jan Vulc – The Contact
Martin Bauer – Orfeus Beat

Ve finále v sobotu 12. června uvidíme:
Exots, Memphis, Pí Půl, Orfeus Beat a na divokou kartu Basslake (v případě problémů některé z kapel je prvním náhradníkem The Contact).

Těšíme se na diváky i na kapely – souboj dvojích jabloneckých mladých bigbeaťáků s přespolními !