Report Stárplej 2010 II. Večer

Jsem v Rakousku na horách, kam jsem odjel v noci po Stárpleji a domácí Gertruda mě za 3 ojra připojila na net, tudíž jsem se mimo jiné odhodlal i k psaní reportu. Nemám ale moc formu na psaní – objevil jsem ve zprávách věci typu „Michal David zpívá na sjezdu ČSSD v Teplicích - obraz i se zvukem“ a to jednomu náladu zrovna nevylepší..
Takže jen stručně. Tenhle termín byl zakletý, po problémech mezi kapelami, původně vybranými pro druhé kolo, se přidaly nemoce a termínové kolize i u předpokládaných porotců. Kapely se nakonec doplnily a prohodily, jednoho porotce nahradil moderátor a další byl vytvořen hlasy účinkujících kapel – mohly vybírat mezi ostatními třemi. Také konkurence řady jiných akcí v regionu mimo jiné způsobila nižší návštěvu, než třeba minule, přesto atmosféra byla dobrá a férové publikum ocenilo všechny kapely, hrající ve vylosovaném pořadí:

Memphis (HK)
N.O.C. (Jbc)
In Touch (Železný brod)
Rónin (Lomnice nad Popelkou)

Memphis – sympatičtí borci z Hradce, nevím přesně, jak označit styl – hraje tak hodně mladších kapel – kytarové beglajty bez sólování, příjemný zpěv frontmana i vokály, dynamika i souhra, dobrý pódiový projev.

N.O.C. – jablonecké, podle vlastního označení hadrockové seskupení. V písničkách šlo nalézt motivy, připomínají Doors, Zappu či Black Sabath, ale i countryový postup..Pěkné party předvedl bubeník Vašek Lhota, kterému patří i dík za poskytnutí soupravy pro všechny kapely.

In Touch – železnobrodští tvrdší rockeři, ve Stárplej byli již loni. Obrovsky se po roce hraní zlepšili, některé metaloidní pasáže byly opravdu pěkné, po individuální stránce zaujal zejména basák Hanz.

Rónin – druhý opakovaný účastník. Zvláštní muzika, spíše alternativního rázu, ovšem z prvky bigbeatu 60. let.

Výsledky a ceny:
Nejlepší basák: Hanz – In Touch
Nejlepší bubeník: Vašek Lhota – N.O.C.
Zvláštní cena poroty: Tomáš Bergr – Rónin
Cena Klubu Na Rampě: N.O.C.
Cena diváků: In Touch
Vítěz kola a postupující: Memphis

Porota a jak hlasovali:
Petr Jakimiv: Memphis
Pavel Kopal: Memphis
Martin Kadlec: N.O.C.
Martin Bauer: Memphis
Kapely mezi sebou: Rónin (2hlasy)

Další kolo je 17. 4., kapely zveřejníme v tomto týdnu.

Za Klub Na Rampě - Martin Bauer

pro
OTEVŘENO V PROSINCI MÁME >
otevřeno: pátek + sobota  18 - 02 h. mimo sobotu  31.12., což je Silvestr                  úterý, středa a čtvrtek  18 -23 h. jen pokud je v programu uvedena akce