10
kvě
2009

Report Stárplej 4. Kolo

Informace pro ty, kteří nemohli přijít a přesto je to zajímá. Píši již dnes v rychlosti a stručně, protože se k tomu v příštím týdnu asi z časových důvodů nedostanu.

Čtvrté kolo letošního Stárpleje bylo poznamenáno jednak neúčastí jedné z přihlášených kapel (pro nemoc omluvení Z davu), jednak termínem uprostřed teplého třídenního víkendu. Lidí tudíž přišlo poněkud méně, než v minulých kolech (104 prodaných lístků, nevím, zda někdo kupoval víc kusů, 97 v hlasovací bedně), o to ovšem někteří z nich byli méně tolerantní (ne, nebylo to tak hrozné, to jen přeháním v reakci na proběhlou guestbookovou debatu:-)).Přesto jsem se dozvěděl, že nejsem muzikant..Dobrá, nadále budu pouze zástupce pořadatele.
Na místě publikum reagovalo na všechny kapely dobře, i když pochopitelně hlavně fankluby dvou jabloneckých byly slyšitelnější.

Představili se:

Hangover Painters (Semily) – obelstěn nahrávkou z přihlášky jsem čekal trochu jinou hudbu a o to více jsem byl příjemně překvapen. V těžko zařaditelném stylu předvedli velmi invenční, alespoň z mého pohledu, skladby, aranžmá, sehraná kapela (možná s občas trochu zpožděnými bicími, ale moc to vlastně nevadilo) hrála dostatečně nahlas, ale natolik ukázněně, že vynikl skvělý pestrý zpěv nejvýraznější pěvecké postavy večera – Ollie Kovácsové. Skladbám by slušelo více dalších vokálů, ale i tak to bylo velmi dobré. Po dlouhé době jsem při Stárplej rozuměl většině textů a této skupině, která mě zaujala v letošním ročníku možná nejvíc (minimálně během jejich produkce), jsem dal své porotcovské hlasy.

Pavilon B (Jablonec)- u této kapely jsem ocenil zejména hráčské schopnosti hudebníků – bylo vidět, že už mají něco odehráno. Jak popsat styl opět přesně nevím, trochu možná folkrock, trochu alternativa, skladby mě připadaly zajímavější od půlky,kdy se přidala akustická kytara dobře intonující zpěvačky.
Další dvě kapely jsem již, na rozdíl od předchozích, slyšel, takže jsem mohl tušit, o co půjde.

Orfeus Beat (Jablonec) – mladí kluci, vzešlí z hudebkářské líhně, donedávna hrající převzaté bluesrockové klasiky, stvořili pro soutěž vlastní věci v obdobném duchu. Pozornost strhává zejména zpěvák, který „jaggerovským“ způsobem pobíhá po podiu a zpívá s obrovským nasazením, přestože ještě s drobnými intonačními problémy. Kytarista zvolil náročnější čistější zvuk a sóla zněly nadějně.
Svým drivem a stylem bodovali u diváků i porotců.

Papa Bojs – tihle borci mě bavili i letos, je to dobrý bigbeat s vyprávěným pranýřováním nešvarů a bolševiků vůbec, můžeme mít výhrady k formě, ale s obsahem nelze než souhlasit. Nástroje vesměs dobře zvládnuté – zkušenosti starší generace i schopnosti mladších se projevil dostatečně.

Porotci hlasovali (2:2, takže vítěze určily divácké hlasy):
Tomáš Vohradský – Hangover Painters
Pavel Kopal – Orfeus Beat
Petr Jakimiv – Orfeus Beat
Martin Bauer – Hangover Painters
Výsledky:
Nejlepší kytarista: Ondřej Rusnák – Pavilon B
Nejlepší zpěvák – zpěvačka: Ollie Kovácsová – Hangover Painters
Cena předsedy poroty: (za skvělý vizuální projev) Michal – Papa Bojs
Cena klubu na Rampě: Hangover Painters
Cena diváků: Orfeus Beat
Vítěz a postupující do finále: Orfeus Beat

Těšíme se na vás na posledním kole 29. Května a poté na finále 13. Června

Martin Bauer st.


24
zář
2020
OTEVŘENO OD 17! >
Tento pátek 25.září a sobotu 26. otevíráme o hoďku dříve!
31
srp
2020
V ZÁŘÍ OTEVÍRÁME !!! >
Po půlroční pauze se Klub Na Rampě opět otevírá, a to v září: pátek a sobota od 18 hodin, neděle až čtvrtek zavřeno, otevřeno pouze, je-li v programu uvedena akce, v pondělí
18
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ NA DÁRCOVSKÉ PLATFORMĚ DONIO >
Zdravíme příznivce našeho multižánrového klubu, je nám jasné, že setkávání se při kultuře teď musí jít stranou. Prostě to počká, až se vše uklidní, a my věříme, že
17
bře
2020
ONLINE KONCERT PRO DOBROU NÁLADU! >
Dnes v 18:00. Pro všechny ze Svobodné základní školy a nejen pro ně! Bude se vysílat živě. Sledujte fb stránku SZŠ 🎶🎵🎶,odkaz níže. Koukněte tady.


+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: