lis

Report z koncertu - Carvin Jones na Rampě

Podzimní sérii koncertů pro fajnšmekry v převážně bluesovém hávu završil zběsilý hudební klaun Carvin Jones. Tenhle týpek, který posunul svůj koncert u nás i v celé Evropě o rok kvůli svému časovému zaneprázdnění v texaské věznici (neplacení alimentů), je skutečně bohém a pohodář v duchu svých předchůdců z konce šedesátek. To se projevilo už před koncertem. Jiní, i tuzemští velmi amatérští muzikanti, řeší pečlivě vybavení, detaily nástrojů a aparátu, krabičky ke kytarám atd.
Carvin absolvuje turné s dvěma italskými muzikanty, na letišti nastoupili do našeho auta pouze s jedním Stratem v plátěném futrálu, basák totéž, v igelitce měli jednu volume šlapku a dva efekty.
Každý z nich k tomu měl jen malou tašku přes rameno:-)
Za zbytek tedy děkujeme místním muzikantům – Jirka Jandura a Luděk Hlásek zapůjčili vše bubeníkovi, Pavel Kopal Marshalla pro Carvina a Martin Bauer ml. basový aparát. Nekonfliktně, jak je u opravdových muzikantů zvykem, proběhla zvukovka.
Chvíli po plánovaném začátku se rozjel před plným sálem Rampy koncert, nebo spíš kontinuální show, přerušené jen přestávkou na občerstvení. Carvin Jones není velký skladatel ani zpěvák, je to především kytarista a bavič. Přesto již hrál na společných pódiích s mnoha velikánu bluesrocku. V duchu svých předchůdců a vzorů interpretuje bluesrockové standardy, přidává své prvky, pobíhá mezi diváky, hraje tu jednou rukou, tu druhou, nohama, zubama, vleže, vsedě, ve stoje. A při tom všem jde o velmi seriozně zahrané party, i když soustředění akademici srovnatelné věci pochopitelně zvládnou lépe. Nedělá přestávky mezi písničkami, jedna navazuje na druhou. Slyšet bylo něco od Hendrixe a dalších klasiků, včetně mé oblíbené La Grange od jeho krajanů z Texasu ZZ Top.
Mezi spokojenými diváky byli i bluesrockoví fandové z Prahy a dalších míst, Carvin Jones totiž hrál v ČR pouze u nás Na Rampě a potom v Ustí nad Labem.
Pokračování zahraniční série nejen bluesrocku ze západu i východu od února – do té doby neváhejte přijít na spoustu skvělých tuzemských kapel :-)
Za Rampu Martin Bauer st