21
kvě
2012

Report ze 4. kola Stárplej 2012

Poslední základní kolo Stárplej 2012 je za náma, zpestřené oslavami porotců a moderátorů (narozeniny starců, narození potomků a s tím spojená lehká indispozice:-)).

Zveme všechny na finále 15.6., kterého se zúčastní kapely Rusty Tubes, Scoffers, Ice Flames, swanflower a 9431, přidávám i report od členky poroty v posledním kole z LBC music Jitky Fialkové, který zhruba vyjadřuje i názory celé poroty:

"Poslední ze základních kol pátého ročníku Stárplej 2012 se uskutečnilo 18. května tradičně v jabloneckém Klubu Na Rampě. Večer divácky ne příliš navštívený, zato plný výjimečných událostí. Původně se oslavovalo významné jubileum přísného, ale uznalého porotce Petra Jakimiva a narození syna Mikuláše moderátora Martina Kadlece. S přibývajícími hodinami se však zapíjelo také zatčení Davida Ratha, hokejová výhra nad Švédy, Aljaška a další podobně neopomenutelné záležitosti. Není třeba dodávat, že o zábavu nebyla nouze. Pojďme se však věnovat soutěži.

V porotě nechyběl Martin Bauer, Petr Jakimiv, dále výkony účinkujících hodnotil kytarista Pavel Novák a chlapskou trojici jsem doplnila já.

První naskočili na pódium vždy připravení Hegesh. Posilněni zlatavým mokem se s námi podělili o melodie, které je na české hudební scéně zaujaly natolik, že si je vypůjčili, aby jim vdechli punkový ráz. Slyšeli jsme tak například písně Trávo, trávo (pův. Skálo, skálo) nebo Hej, burane (pův. Górale). Jablonecká formace se účasnila soutěžního klání již loni, proto se neubráním srovnání. Zpěvák Fífa mi tentokrát připadal unavenější co do pohybu, za to hlasivky nešetřil. Mnohem více se prosazoval kytarista Jirka. Okouzlen barmankou zazpíval píseň "na motivy" refrénu hitu Butu Ti vyprávět. Jeho sdělení bych osobně za vhodný projev náklonnosti nepovažovala, ale oceňuji improvizační um. Kapela Hegesh hraje pro obveselení své i širokého okolí. Po celý večer její členové obstarávali skvělou atmosféru v sále. Potleskem, křikem i tancem podporovali ostatní soutěžící a za to jim patří velký dík.

Druhým vystupujícím byla skupina Voliéra. Petičlenné seskupení ze Železného Brodu předvedlo průměrný výkon. Stylově těžko zařaditelní, řekla bych rock s příměsí folku, ale také punku. Jednoznačně nejsilnějším článkem kapely se ukázal bubeník. Odvedl výbornou práci a je škoda, že kousek ze svého nasazení nepřenesl na zpěváka. Když pominu problémy s dynamikou, pěvecky bylo vše v pořádku. Vlažný projev a texty, které bych pro lepší pochopení musela slyšet znovu, mi celkový dojem pokazily.

Dalším soutěžícím byla turnovská kapela Swanflower. Čtyři kluci hrající pop-rock byli tento večer nepřekonatelní. Jejich výkonům se nedá nic vytknout. Od bubeníka, přes baskytaristu, kytaristu až po zpěváka, bylo vše provedeno precizně. Anglické texty pro mě nejsou tolik poutavé, ale dobře zapadají do celkové produkce. Zpěvák působil velice soustředěně, jako by byl zahalen do tajemného oblaku, přesto z něj vyzařovalo silné charisma. Mainstreamová líbivá muzika v kombinaci s dokonalým provedením - myslím, že o Swanflower ještě uslyšíme.

Jako čtvrtí zaplnili pódium členové ska formace 9431. Tanvaldská skupina složená ze sedmi muzikantů (bicí, klávesy, baskytara, tenor saxofon, alt saxofon, kytara, zpěv) nezaujala jen svou početní převahou. Svou energičností a veselou náladou zaplavila celý sál. Velkým tahounem skupiny je zpěvačka Martina. Velmi dobře zpívá, výborně artikuluje a navíc se na pódiu perfektně pohybuje. Za zmínku jistě stojí i podařené texty. Úžasná podívaná!

Večer zakončila rocková kapela z Jablonce a okolí s názvem Street´n´banana. Dlouhá příprava nepřinesla kýžený výsledek. Ve složení bicí, baskytara a dvě kytary kluci odehráli velmi nepodařené vystoupení. Rozladěné nástroje, velký boj s udržením rytmu, v případě kytaristy a basáka spíše podprůměrný zpěv. Čest Street´n´banana zachránil pouze výkon bubeníka. Kromě dobré hry na bicí také obstojně zazpíval. Jako jedinému mu byl dobře rozumět text písní. Tohle seskupení před sebou má ještě hodně tvrdé dřiny, přejme mu tedy dost vytrvalosti a píle.

A tady jsou výsledky 4. kola:

Cenu nejlepšího kytaristy večera získal Lukáš Mixánek ze skupiny Swanflower.

Nejlepší pěvecký výkon byl přiřknut Martině Stěhulové z kapely 9431.

Zvláštní cena předsedy poroty byla udělena Adamovi Vrabcovi ze Street´n´banana za muzikantskou oporu kapely.

Cenu dramaturga Klubu Na Rampě si vysloužila kapela 9431.

Diváci nejvíc hlasovali pro turnovské Swanflower.

Celkovým vítězem se stali Swanflower, porotci hlasovali pro ně, s výjimkou Martina Bauera, který dal své hlasy kapele 9431.

Tento večer byla udělena také divoká karta poroty a ta vybrala pro finálové klání skupinu 9431."


10
zář
2023
FESTIVAL STOPA >
Od října na Rampě odstartuje festival Stopa - seriál přednášek, které pojí protagonisté, jež svou aktivitou zanechávající výraznou stopu v outdoorovém sportu doma i ve světě.
03
dub
2023
Pokračování Horečky Vol.2 a každý pátek taneční mejdan na Rampě!!! >
Že není v Jablonci kam jít zapařit? To se velmi brzy změní - Rampa chystá pravidelné mejdany s taneční hudbou a jednou za měsíc Horečku s novými DJ´s!!! Sledujte program Rampy, 29.4.
02
pro
2022
OTEVŘENO V PROSINCI MÁME >
otevřeno: pátek + sobota  18 - 02 h. mimo sobotu  31.12., což je Silvestr                  úterý, středa a čtvrtek  18 -23 h. jen pokud je v programu uvedena akce
02
pro
2022
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY >
Připravili jsme pro vás pod stromek dárkové poukazy! * Poukaz za cenu 700 Kč na 3 libovolné akce v Klubu Na Rampě * Poukaz za cenu 1200 Kč na 5 libovolných akcí v Klubu Na Rampě