11
lis
2007

Sobotní koncert - Melouni a Zezadu band.

Ač unaven z prvních letošních běžek v Jizerkách, strávil jsem sobotní večer na Rampě a nyní stvořil tuto krátkou recenzi:
Duo Melouni tvoří dva zkušení muzikanti – Mirek Linhart a Lukáš Zíta, kteří prošli během své hráčské kariéry více kapelami.

Hráli pouze na dvě elektroakustické kytary a oba mají velmi dobře zvládnutý posluchačsky vděčný způsob hraní, který dostatečně zastoupí absenci rytmiky při takovémto unplugged obsazení.
Melouni zahráli několik svých písní, k tomu řadu coververzí různých velehitů rozličných hudebníků. Na něco jsem určitě zapomněl, ale byly mezi nimi upravené skladby od Simona a Garfunkela, Boba Dylana, Doors, Jamese Browna, J. Cashe, Boba Marley aj.
Mě se líbila úprava Sound of Silence do jakéhosi jižanského rocku, moc mě neseděl Cash, ale to je můj ultraoblíbenec, tam je těžké se mi zavděčit.
Oba borci mají rovnoměrně rozebrané vokály i kytarové aranže, byla to velmi příjemná a skvěle zahraná muzika, jednoznačně oceněná i publikem, které přišlo hlavně na druhou kapelu pátečního večera,

Zezadu band:
Početná místní kapela, podporovaná i početným fanklubem v publiku, zahrála hodinový blok svých skladeb / jestli si to přečtete, členové, doplňte kdyžtak do diskusního prostoru autory/.
Kapela má hutný zvuk, daný množstvím nástrojů a jejich dobrým zvládnutím / 3 kytary, basa, bicí, housle, klávesy/. Vokálně a vizuálně v kapele dominují sestry Vítovy / prostě se mi na ně kouká líp než na rockery omšelé skoro stejně jako já/, z jiných kapel znám ještě i klávesáka Kubu Součka a bubeníka Honzu Weinerta.
Zahrané písničky se mi líbily, hlavně dobrým muzikantským projevem, vokály a některými autorskými nápady. V celkovém vyznění se zřejmě projevují folkové i rockové kořeny jednotlivých spoluautorů.
Některé skladby byly dostatečně taneční, ale převážně folkovému a countryovému publiku /aspoň jsem měl z několika známých tváří ten dojem/ se ve vymezené době moc skotačit nechtělo.
Celkově vydařený hudební večer, ti co nepřišli, mohou jen litovat. Poslech dvou špičkových kytaristů Melounů stál za to, zrovna tak Zezadu band, který určitě patří mezi nejzajímavější kapely z Jablonce a okolí.

Napsal: Old Martin


24
zář
2020
OTEVŘENO OD 17! >
Tento pátek 25.září a sobotu 26. otevíráme o hoďku dříve!
31
srp
2020
V ZÁŘÍ OTEVÍRÁME !!! >
Po půlroční pauze se Klub Na Rampě opět otevírá, a to v září: pátek a sobota od 18 hodin, neděle až čtvrtek zavřeno, otevřeno pouze, je-li v programu uvedena akce, v pondělí
18
bře
2020
KLUB NA RAMPĚ NA DÁRCOVSKÉ PLATFORMĚ DONIO >
Zdravíme příznivce našeho multižánrového klubu, je nám jasné, že setkávání se při kultuře teď musí jít stranou. Prostě to počká, až se vše uklidní, a my věříme, že
17
bře
2020
ONLINE KONCERT PRO DOBROU NÁLADU! >
Dnes v 18:00. Pro všechny ze Svobodné základní školy a nejen pro ně! Bude se vysílat živě. Sledujte fb stránku SZŠ 🎶🎵🎶,odkaz níže. Koukněte tady.


+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: