11
lis
2007

Sobotní koncert - Melouni a Zezadu band.

Ač unaven z prvních letošních běžek v Jizerkách, strávil jsem sobotní večer na Rampě a nyní stvořil tuto krátkou recenzi:
Duo Melouni tvoří dva zkušení muzikanti – Mirek Linhart a Lukáš Zíta, kteří prošli během své hráčské kariéry více kapelami.

Hráli pouze na dvě elektroakustické kytary a oba mají velmi dobře zvládnutý posluchačsky vděčný způsob hraní, který dostatečně zastoupí absenci rytmiky při takovémto unplugged obsazení.
Melouni zahráli několik svých písní, k tomu řadu coververzí různých velehitů rozličných hudebníků. Na něco jsem určitě zapomněl, ale byly mezi nimi upravené skladby od Simona a Garfunkela, Boba Dylana, Doors, Jamese Browna, J. Cashe, Boba Marley aj.
Mě se líbila úprava Sound of Silence do jakéhosi jižanského rocku, moc mě neseděl Cash, ale to je můj ultraoblíbenec, tam je těžké se mi zavděčit.
Oba borci mají rovnoměrně rozebrané vokály i kytarové aranže, byla to velmi příjemná a skvěle zahraná muzika, jednoznačně oceněná i publikem, které přišlo hlavně na druhou kapelu pátečního večera,

Zezadu band:
Početná místní kapela, podporovaná i početným fanklubem v publiku, zahrála hodinový blok svých skladeb / jestli si to přečtete, členové, doplňte kdyžtak do diskusního prostoru autory/.
Kapela má hutný zvuk, daný množstvím nástrojů a jejich dobrým zvládnutím / 3 kytary, basa, bicí, housle, klávesy/. Vokálně a vizuálně v kapele dominují sestry Vítovy / prostě se mi na ně kouká líp než na rockery omšelé skoro stejně jako já/, z jiných kapel znám ještě i klávesáka Kubu Součka a bubeníka Honzu Weinerta.
Zahrané písničky se mi líbily, hlavně dobrým muzikantským projevem, vokály a některými autorskými nápady. V celkovém vyznění se zřejmě projevují folkové i rockové kořeny jednotlivých spoluautorů.
Některé skladby byly dostatečně taneční, ale převážně folkovému a countryovému publiku /aspoň jsem měl z několika známých tváří ten dojem/ se ve vymezené době moc skotačit nechtělo.
Celkově vydařený hudební večer, ti co nepřišli, mohou jen litovat. Poslech dvou špičkových kytaristů Melounů stál za to, zrovna tak Zezadu band, který určitě patří mezi nejzajímavější kapely z Jablonce a okolí.

Napsal: Old Martin


03
dub
2023
Pokračování Horečky Vol.2 a každý pátek taneční mejdan na Rampě!!! >
Že není v Jablonci kam jít zapařit? To se velmi brzy změní - Rampa chystá pravidelné mejdany s taneční hudbou a jednou za měsíc Horečku s novými DJ´s!!! Sledujte program Rampy, 29.4.
02
pro
2022
OTEVŘENO V PROSINCI MÁME >
otevřeno: pátek + sobota  18 - 02 h. mimo sobotu  31.12., což je Silvestr                  úterý, středa a čtvrtek  18 -23 h. jen pokud je v programu uvedena akce
02
pro
2022
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY >
Připravili jsme pro vás pod stromek dárkové poukazy! * Poukaz za cenu 700 Kč na 3 libovolné akce v Klubu Na Rampě * Poukaz za cenu 1200 Kč na 5 libovolných akcí v Klubu Na Rampě
16
zář
2022
Rampa slaví 25 let >
celý podzim bude ve znamení oslav :-) Milí příznivci Klubu Na Rampě, dáváme tímto na vědomí, že letos na podzim nás čeká význaný milník! Oslavíme totiž 25 let na české