lis

STÁR PLEJ 2011

Zájemci o účast ve 4. ročníku, hlaste se na mailu bauer@sundisk.cz nebo přímo na Rampě, další možnosti popsány v následujícím textu. Kromě uvedených tradičních pravidel chystáme i další novinky a překvapení.

Krátké info pro dosud nezasvěcené:
Stárplej je soutěžní festival převážně regionálních kapel, bez ohraničení žánrů, ovšem účastní se obvykle kapely, které mají blízko k programu Rampy (všechny odnože rocku, alternativa, různé crossovery..). V dosavadních třech ročnících se vystřídalo přes 60 soutěžících.
Vítězi předchozích ročníků festivalu jsou Satanovy Mimikry (2008), Makovice (2009) a Orfeus Beat (2010). Zahráli si na nejtradičnějším českém festivalu v Trutnově, kapely ze Stárplej jsou obsazované na akce, produkované společností Sundisk (provozovatel Rampy) většina dalších finalistů hrává na Rampě nebo v sesterském klubu Vlak v Liberci buď samostatně, nebo jako předkapely renomovaných bandů.

Stár plej 2011
IV. ročník soutěžního festivalu
Pořádá Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou

Termín:
Únor 2011 - Červen 2011

Určeno pro:
Kapely zejména z Libereckého kraje a okolí, při nenaplnění maximálního počtu i ze zbytku ČR, soutěžit nemohou pouze vítězové minulých ročníků /Satanovy Mimikry, Makovice, Orfeus Beat/.

Průběh soutěže:
Všechny večery bude uvádět konferenciér, který pravidla vždy zopakuje včetně případných aktualit z průběhu soutěže. Přihlášené skupiny budou rozděleny do jednotlivých soutěžních večerů, maximálně 5 kapel na jeden večer. Počet soutěžních večerů, termíny a rozdělení kapel bude zveřejněno po uzávěrce přihlášek. Kapely na své vystoupení mají 20minut, 15 minut na přípravu. Pořadí v daném večeru se losuje vždy v 18 hod, musí být přítomni zástupci všech účinkujících. Nazvučení obvykle probíhá v rámci první hrané skladby. Pro rychlý průběh střídání kapel bude pořadatelem zajištěna bicí souprava /bez činelů/ a basové combo (to ale může mít každý své, na rozdíl od bubnů), podrobnosti budou projednávány vždy v předstihu před každým soutěžním večerem s vybranými účastníky.

Hodnocení, porota:
Hodnotit výkony kapel a jednotlivých muzikantů bude 4-6 členná porota složená se zástupců pořadatele, muzikantů či novinářů a lidí, zabývajících se regionální kulturou. Pořadí skupin v jednotlivých večerech i ve finále určí součet hlasů porotců a hlasů diváků. Porota nemusí hlasovat jednotně, každý porotce obdrží poměrnou část součtu hlasů diváků, a hlasuje sám za sebe.
Divácký hlasovací lístek tvoří vstupenka v hodnotě 50,- Kč. Diváci mohou kupovat libovolný počet lístků. Lístky diváci vhodí, označené číslem kapely /budou na ceduli u vchodu/ do hlasovací urny. .
Na každém večeru bude vyhlášen vítěz kola / vítězové jednotlivých kol budou účinkovat ve finálovém večeru/, dále vítěz hlasování diváků, cena klubu Na Rampě a individuální kategorie - např. kytarista, bubeník, zpěvák..

Ceny:
Vystoupení na velkém festivalu nebo možnost pořízení kvalitní nahrávky, možnost koncertů v klubech Na Rampě v Jablonci a Vlak v Liberci, permanentky do klubů,řada věcných cen od sponzorů kapelám i jednotlivým muzikantům..

Pro všechny účastníky:
Nahrávka vystoupení, poukázky na nápoje během koncertu, fotografie z koncertu..
Pro všechny účastníky finále trika s logem Stárplej 2011.

Přihlášky, výběr účastníků:
Přihlásit se je možné více způsoby - poštou, nebo přímo v Klubu Na Rampě - na baru nebo v kanceláři. Rovněž tak je možné se přihlásit na mailových adresách bauer@sundisk.cz nebo milena@rampaklub.cz, na těchto adresách budou i zodpovězeny případné dotazy.
Kapela v přihlášce uvede název, obsazení, stručnou historii, popis svého stylu, texty skladeb, zábavnou zajímavost o sobě, kontaktní osobu včetně telefonu a mailu.
Přihlášení je zcela platné po úhradě účastnického poplatku v hodnotě 500,- Kč za kapelu - uhradit možné proti potvrzení v Klubu Na Rampě nebo bankovním převodem. Číslo účtu, na které je možné platit poplatek 500,-Kč je 000000 - 0231187183/0800 variabilní symbol je jméno kapely. Přihlášené skupiny dále doručí libovolnou formou (mail, CD..) demo se třemi vybranými skladbami. Na technické kvalitě nahrávky nezáleží. Podmínkou soutěžního vystoupení jsou vlastní skladby, čistě revivalové kapely soutěžit nemohou. Na základě zaslaných demonahrávek budou vybrány kapely a rozlosovány do jednotlivých kol. Pokud některé skupiny nepostoupí do soutěžních večerů, účastnický poplatek jim bude vrácen. Hlaste se co nejdříve, v případě velkého počtu kapel se srovnatelnou úrovní rozhoduje o účasti datum přihlášky.

Podle počtu a výběru přihlášených bude stanoven počet soutěžních kol a kapel v jednotlivých kolech, termíny, finále bude každopádně v polovině června.
Uzávěrka přihlášek do 31. 01. 2011!!

Za organizátory
Martin Bauer st