led

STÁR PLEJ zná všechny své soutěžící

Soutěž regionálních kapel zná všechny své soutěžící. V pondělí 21. ledna 2008 skončila možnost se přihlásit do prvního ročníku soutěže regionálních kapel STÁR PLEJ. Přihlásilo se celkem 19 hudebních skupin z celého Libereckého kraje. Žánrově se bude jednat o velmi pestrou soutěž. Na své si přijdou jak milovníci popu, folku, rocku, funky tak i etnokejklířské worldmusic. Své zastoupení mají také bigbeatové, metalové a v několika případech i punkové skupiny.

První kolo se bude konat už v pátek 8. února v jabloneckém Klubu Na Rampě. O postup do červnového finále se zde utkají skupiny John Silver, Hegesh, Bobr chutná dvakrát a Papaboys.

Další kolo se uskuteční za měsíc a to v sobotu 8. března, kdy v Klubu Na Rampě vystoupí Makovice, Půlkočky, Ragnarock, Season Crack a Vlastní tvorba 1984. Třetí kolo je naplánováno na pátek 11. dubna. To si zasoutěží skupiny Strictly Commercial, Wet Paint, ZEZADU BAND, APEX a Jimmy RocknRoll . Poslední základní živé kolo se uskuteční v sobotu 10. května s kapelami Plate of Hate, Satanovy Mimikry, Duro Nux, Stojí Ale Neteče a Look – Out.

Vítězové těchto základních kol se utkají ve velkém červnovém finále, kde se bude mimo jiné soutěžit o vystoupení na jednom prestižním českém festivalu.