úno

STÁRPLEJ 2009 Report z prvního kola (fotky najdete v galerii)

Za čerstva píši dojmy a postřehy ze sobotního večera. Vzhledem ke krátkému času a prvnímu večeru jsem se trochu obával zvolené skladby kapel – moc jiných variant nepřicházel o v úvahu – žádný problém ale nenastal.
Organizačně a technicky vše probíhalo hladce, děkuji všem za včasný příchod na losování, kapele Sin The Eighth za poskytnutí bicí soupravy. Kopec smůly si vybrali Alpha Helix – postupně jim vypověděly službu obě kytarová comba, jinak vše fungovalo a výměny kapel probíhaly v přijatelných časech, zvukaři podali tradičně dobrý výkon.
Úroveň všech účinkujících byla velmi dobrá.
Alpha Helix začali trochu vyvedeni z míry zmíněnými technickými problémy, závěr byl v pořádku – poslední skladba s orientálními motivy se mě velmi líbila.
Sin The Eighth spustili nekompromisně od prvních tónů, velmi dobrá souhra, energie, pohyb po jevišti.
Exots – pro mě největší kladné překvapení, kluci se oproti nahrávce a minulým vystoupením velmi zlepšili, bavily mě nápady ve skladbách i aranžích, vokály, i dynamika v některých skladbách.
Přestože v jiných kapelách byli individuálně vyspělejší jedinci, zvýše uvedených důvodů jsem dal hlas právě Exotům.
Optimic byli nejzkušenější mezi soutěžícími, s profesionálním projevem. Po zásluze získali cenu za nejlepšího zpěváka. Projev kapely byl, i zvukem, spíše poprockový, chyběl mě výraznější nápad ve skladbách a aranžích.
In Touch hráli rovněž sebevědomě a dobře, jak jsem zmínil i po koncertě a moderátor to trochu komolil, ocenil jsem náladu, která s jejich projevu plynula – takovýhle sound v dobře obsazeném klubu je dobře fungující. . Technicky v rámci daného žánru taky velmi dobré, podobně jako Sin The Eighth i Optimic byli dost uzavření ve svém stylu, což ovšem není výtka, někdo prostě preferuje držení stylu, jiní více experimentují a v obou případech může jít o dobrou kapelu.
K výsledkům:
Před hlasováním jsme změnili kategorii nejlepší kytarista na nejlepší bubeník – mezi kytaristy nebyl žádný odlišující se výjimečný sólující hráč, přestože všichni odvedli slušný výkon.
Poprvé v historii soutěže se také stalo, že porota byla 2:2 (Petr Jakimiv a Tomáš Vohradský pro Sin The Eighth, Pavel Kopal a já pro Exots). V této situaci mezi nimi rozhodlo domácí prostředí a hlasy diváků.
Vyhlášené výsledky:
Nejlepší bubeník - Cigán (Sin The Eighth)
Nejlepší zpěvák – Vít Svoboda (Optimic)
Cena Klubu Na Rampě – Sin The Eighth
Cena diváků (67 hlasů) - Exots
Vítěz kola a postupující do finále - Exots
Myslím, že jsme zažili skvělý večer (jen moderátora Martin Kadlece musím příště nasměrovat opět k soutěži v hudební oblasti, to trápení diváků Valentýnem bylo kruté).
Spočítali jsme, že koncert vidělo nejméně 200 lidí – cca 140 platících (někdo měl možná víc lístků), 25 muzikantů, držitelé permanentek a personál Rampy.
Ještě jednou díky kapelám i divákům a těšíme se na 13. březen, další kolo.

Martin Bauer st.

KLUB NA RAMPĚ DOČASNĚ ZAVÍRÁ >
Naši milí návštěvníci, díky usnesení vlády z 12. března jsme nuceni Klub Na Rampě dočasně zavřít - jak pro pořádání všech naplánovaných akcí, tak i hospodu. Akce se budeme