kvě

Steve Schuffert - jakožereportáž

Říkejte si tomu jak chcete: výplach, nátěr, hlinomaz, náhul, masakr, saigon, soda nebo diktát. A ve všech případech budete mít naprostou pravdu.

Koncert americké skupiny Steve Schuffert Band, který hostil ve čtvrtek večer Klub Na Rampě v Jablonci nad Nisou, přinesl jedinečnou ukázku dobře nasměrované energie a živočišné šťávy, nastříkané pod rouškou hlučného rocku do publika. Prostě tady máte, užijte si to a valte bulvy. Rozhodně bylo nad čím zírat; Steve Schuffert s kapelou přinesli na scénu to, co domácím či evropským kapelám tak zoufale chybí: lehkost, přirozenost a umění jen tak bokem během hraní nedbale vytahovat z kapsy takové bomby, po kterých se bude devadesát pět procent lokálních muzikantů celý život bez úspěchu pachtit.

V pozvánkách na koncert se častro skloňovala slova blues a jižanský rock. Obojí bylo místy více či méně cítit. Ale jen jako jedny z mnoha inspirací pro nářez, který klasické rockové trio produkovalo. Krása i na pohled: bubeník Mat Carmichael s vzhledem masového vraha, basáček cukroušek slaďoušek Pete Tomarakos a vyžilý šlachovitý frontman s drogově zastřenýma očima, zpívající kytarista Steve Schuffert. Nebyl to večer pro milovníky vyspělých hráčských technik. Spíš oslava nespoutanosti a prudké radosti z muziky. Včetně odpálené Back In The USSR od Beatles, zbrutalizované Ring Of Fire od Johnyho Cashe, citace ze zeppelinovského Moby Dicka a beatlovské Norwegian Wood.

Honza Mikulička

Rampa slaví 25 let >
celý podzim bude ve znamení oslav :-) Milí příznivci Klubu Na Rampě, dáváme tímto na vědomí, že letos na podzim nás čeká význaný milník! Oslavíme totiž 25 let na české
RAMPA HLEDÁ ŠÉFBARMANA! >
OTEVŘENO V ZÁŘÍ MÁME >
jen pokud je v programu uvedena akce, tj. otevřeno od 18 hodin pátek 16. , 23. a 30. sobota 17. a 24. úterý 20. čtvrtek 22. TĚŠÍME SE NA VÁS !
kvě
21.5. KARAOKE PÁRTY a HOKEJ ČESKO-NORSKO >
Přijďte si zazpívat! A vyhrát drinky. Od 19 hodin promítáme hokej ( dobrý rozvibrování hlasivek, pak si zazpívat můžete / nemusíte). V akci Gin s tonikem.