pro

TEÁTR VÍTI MARČÍKA - Setkání před Betlémem

Charismatický lidový vypravěč a teátr, který opravdu stojí za to vidět. Lidový příběh o narození Ježíška. Pro dospělé a děti asi od 6let.

Scénář, režie: Vítězslav Marčík
Scéna a loutky: Jan Růžička
Hudba: lidové koledy a Akatist
Hrají: Vítězslav Marčík, Pavel Šmíd, Jitka Weinerová, Vít Schuster a Eva Juříčková
Představení se odehrává uprostřed několika přátel, kteří se sejdou ke společnému slavení Vánoc. Zahrají si lidový příběh o narození Ježíše, aniž by tušili kolik pravdy o nich samých je v něm skryto. A vytvoří si atmosféru klidu a pohody. Pod skořápkou této idilické atmosféry se však skrývá napětí a očekávání příchodu ženy – Marie, kterou v loňském roce nebyli schopni přijmout a vyhodili ji. Toto napětí se provalí při štědrovečerní večeři, kdy se celá uměle vytvořená atmosféra zhroutí a vyplynou na povrh neuzdravené vztahy a neschopnost přijmout se navzájem. Příběh končí svědectvím o důležitosti odpuštění, protože: „Teprve, když si odpustíme, mohou začít ty pravé Vánoce.“ (konec scénáře)
Nálada příběhu je umocněna zajímavě zpracovanými koledami. Kulisu částečně tvoří kopie nejstaršího českobudějovického Betléma.