kvě

V neděli 27.května promítáme Olověnou vestu!

Full Metal Jacket
"Nejlepší válečný snímek všech dob!"Kubrickova brilantní sága o vietnamské válce a dehumanizujícím procesu, který mění lidi na cvičené zabijáky, se skvělým a početným obsazením. Joker (Matthew Modine), Animal Mother (Adam Baldwin), Gomer (Vincent D'Onofrio), Eightball (Dorian Harewood), Cowboy (Arliss Howard) a další jsou vrženi do pekla výcvikového tábora, ve kterém nemilosrdně vládne uřvaný D.I. (Lee Ermey), jenž tyto potenciální posly zla považuje za bačkory, ponravy nebo ještě něco méně.
"Lee, chci, aby to vypadalo reálně," řekl Kubrick Ermeymu na počátku filmování. "Jinak bych ti to ani nezahrál," odpověděl tento bývalý námořní seržant. Děj je nespoutaný, příběh nelítostný a dialogy nabité sžíravým humorem.
Od syrovosti výcvikového tábora až po hrůzy boje ve městě Hue, Full Metal Jacket představuje obrovský režisérský úspěch.