čen

Vyhodnocení a drobná statistika - finále a celá Stárplej

V pátek třináctého vyvrcholil průběžný soutěžní festival převážně regionálních kapel - Stárplej 2008.
Všechna kola včetně finále měla velmi dobrou návštěvnost – při druhém kole a finále bylo Na Rampě téměř 300 lidí, ostatní kola měly také skvělou diváckou kulisu.
Soutěžení bylo jakýmsi bonusem této akce – mnohokrát jsme tady diskutovali, jak těžké a neměřitelné je porovnávání kapel, navíc bez omezení stylů.
Proto věřím, že méně úspěšní a jejich příznivci nejsou zklamáni a akce se jim také líbila
( muzikanti z mnoha kapel mi to sami řekli, přes soutěžní neúspěch byli v pohodě a s chutí si zahráli).
Trochu statistiky:
Akce se zúčastnilo 20 hudebních skupin ve čtyřech kolech po pěti účastnících (byli i další zájemci, ale maximální počet byl předem stanoven na 20), původní snaha o co největší stylovou podobnost jednotlivých kol nebyla zcela dotažená z důvodů přesunů některých kapel na jejich žádost.
Stylově to bylo velmi rozmanité – ve finále nakonec zazněly dva odlišné typy současného poprockového mainstreamu (Season Crack a Pech), hardrock s „chrličským“ zpěvem (Satanovy Mimikry) a lehce keltoidní alternativní folkrock v unplugged podobě ( Vlastní Tvorba 1984 náhradou za odstoupivší Jimmy Rock´n ´roll) . Omluvte případné nepřesnosti v popisu stylů – nechci tady dělat podrobné rozbory..
Největší diváckou podporu měla skupina Ragnarock v 2. kole a Satanovy Mimikry ve finále - 58 hlasů.
Největším rozdílem zvítězily Satanovy Mimikry ve 4. Kole – jediném, kdy se na vítězi shodli všichni porotci.

Finále :
Divácká soutěž měla pořadí :
1. Satanovy Mimikry 58 hl
2. Season Crack 42 hl.
3. Pech 36 hl.
4. Vlastní tvorba 9 hl.

Cca 30 platících nehlasovalo vůbec.
Totéž pořadí bylo i celkově.
Porota hlasovala:
Martin Bauer – Satanovy Mimikry (hlasoval poslední a po půlhodinovém přemítání)
Adam Kocián - Pech
Pavel Kopal - Satanovy Mimikry
Matouš Kubáček - Season Crack
V rozhodování finále vítězily hráčské schopnosti, aranže a souhra – tyto prvky měly Satanovy Mimikry dle názoru všech členů poroty kvalitnější než ostatní. Názor porotců na to, kdo by měl zvítězit, byl přesto nejméně jednotný v průběhu celé soutěže.
Závěrem – celá akce se nám moc líbila, zazněla spousta dobré muziky a potkala se spousta lidí, zkušenosti z průběhu budou využity pro případné změny v dalším ročníku.
Pro mě bylo mnohdy při vyrovnanosti a neměřitelnosti výkonů kapel hodně složité vybrat jediného vítěze a doufám, že jsem nikoho neurazil svými subjektivními hodnoceními.
Těším se na další ročník, který bude vypsán koncem roku a proběhne opět od ledna nebo února do června 2009.
Martin Bauer

Rampa slaví 25 let >
celý podzim bude ve znamení oslav :-) Milí příznivci Klubu Na Rampě, dáváme tímto na vědomí, že letos na podzim nás čeká význaný milník! Oslavíme totiž 25 let na české
RAMPA HLEDÁ ŠÉFBARMANA! >
OTEVŘENO V ZÁŘÍ MÁME >
jen pokud je v programu uvedena akce, tj. otevřeno od 18 hodin pátek 16. , 23. a 30. sobota 17. a 24. úterý 20. čtvrtek 22. TĚŠÍME SE NA VÁS !
kvě
21.5. KARAOKE PÁRTY a HOKEJ ČESKO-NORSKO >
Přijďte si zazpívat! A vyhrát drinky. Od 19 hodin promítáme hokej ( dobrý rozvibrování hlasivek, pak si zazpívat můžete / nemusíte). V akci Gin s tonikem.