31
bře
2008

Wohnouti a Funstorm party – energické vítání jara v Klubu Na Rampě.

..Někdy v okamžiku, kdy se Honzovo Homolovo „hledání“ znamenitého riffu ve skladbě „Volaly sály“ rozjelo do plného tempa z celou kapelou, jsem zalovil v hloubi mozku po zbytcích teorie statiky i dynamiky stavebních konstrukcí, které jsem od studií ČVUT příliš nepoužíval. Podlaha totiž neskutečně vibrovala v rytmu téměř 400 přítomných skákajících. Empirickým výpočtem jsem usoudil, že se možná nezřítí a dál jsem se věnoval pouze muzice…
Wohnouti si přivezli pronajatý megaaparát i s obsluhou /jen mixpult vleklo do schodů 6 lidí a já se přimotal k opětovnému odnášení/, hlasitost ale rozhodně nebyla na škodu – zvuk byl přes pro klub nezvyklou sílu naprosto čitelný a skvělý. A to i při obvyklém lehkém stažení volume pro předkapelu – Afterspoon. Mladí kluci, velmi slušný bigbeat , dobře zvolený rozjezd, 40 minut kvalitní muziky.
O přestávce mezi kapelami držel posluchače na place sponzor koncertu – výrobce a prodejce snb a sk8 oblečků Funstorm. Málokdy se někomu podaří, jako v pátek Na Rampě, odnést si z koncertu snowboardový komplet, bundy, mikiny a mnoho dalších cen, stačilo jen chytit očíslovaný tenisák nebo přímo letící kus oblečení! Poté mohli nejen šťastní výherci ve vedlejším baru na velké obrazovce shlédnout, jak jezdí špičkoví rideři z týmu Funstormu – jablonečtí Ondra Bauer, Venca Kutil a další.
Zpět k hlavnímu tématu, k Wohnoutům. Kapela mě hodně baví již od počátků jejich hraní, takže jsem se na koncert hodně těšil, dosud jsem je vídal jen v krátkých blocích na festivalech. Z mohutného aparátu se s typickou energií, ale zároveň propracovanou dynamikou linuly všechny jejich hity z různých období, asi není třeba vyjmenovávat seznam. Publikum různých věkových kategorií bylo permanentně v ráži, nejen muzikanti oceňovali i na koncertě dobře čitelné nápadité a vtipné aranže a texty, schopnosti a nasazení muzikantů, stupňování dynamiky, vokály.
Kapela si koncert viditelně užívala, narvaný sál také a podlaha se skutečně nepropadla, ocelová konstrukce Rampy je zřejmě bytelná.
Wohnouti si koncert a prostředí náramně pochvalovali, atmosféra našeho klubu je podle nich (podle nás samozřejmě taky) proti sálům kulturáků , kde v poslední době hráli, daleko osobnější a blízký kontakt s publikem k takovéhle muzice patří.
Na podzim Wohnout točí nowou desku, poté by se rád na Rampu vrátil. Je tedy welmi prawděpodobné, že si konce roku tuhle powedenou party zwopáknem.

Martin Bauer st.


04
led
2021
Dotazník města Jablonec n. N. >
Jste spolek, kapela, malíř, kouzelník, tanečník, věštec budoucnosti kultury a bydlíte nebo působíte v Jablonci? Podívejte se na stránky města Jablonec nad Nisou a vyplňte tenhle
15
pro
2020
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY >
Připravili jsme pro vás pod stromek dárkové poukazy, doufáme, že v příštím roce klub opět jede! * Poukaz na akci či konzumaci čehokoliv v Klubu Na Rampě v hodnotě 300 Kč *
10
pro
2020
A ZASE ZAVÍRÁME! >
Mít otevřeno jen do 8 večer? A proč? Paka.
02
pro
2020
TENTO ČTVRTEK OTVÍRÁME! >
A otevřeno máme čtvrtek, pátek a sobota od 16 do 22 hodin. Zaskočte na pivko, víno.. než nás zase zavřou. Akce: Gin+tonic za 40 Kč!
programprogramProgram v PDF
ODEBÍREJ NOVINKY:


+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: