15
pro
2006

Xavier Baumaxa se v Jablonci očividně bavil :-)

Xavier patří v současné době mezi nejpopulárnější litvínovské rodáky a zároveň mezi nejkontroverznější umělce české scény. Proslavil se především jako zpěvák a interpret svých vskutku neobvyklých textů plných jadrných výrazů, vlastních novotvarů a nevšedních slovních obratů. Při koncertech se doprovází sám na kytaru a na jeho projevu je již hodně znát, že se hře na tento nástroj věnuje přes půlku života. Na kytaru hraje opravdu impozantně a její zvuk doplňuje různými moderními prvky jako je například beatbox, což jinými slovy znamená, že zatím co ruce hrají, ústy imituje například bicí. Beatbox střídají v rychlém sledu různé grimasy nebo všemožně parodované polohy hlasu. Jeho častým tématem je Evička Pilarová, ke které chová náležitou úctu a ač se to zdá neuvěřitelné, tak i tuto dámu české popmusic umí Xavier svým hlasem a způsobem zpěvu v jedné ze svých poloh napodobit. Její styl neprzní ani neparoduje, pouze ho v několika písních posouvá do třetího tisíciletí. Xavierovy koncerty jsou zážitkem pro nekomerčního posluchače jak po stránce vizuální, tak i lyrické a hudební. Xavi je jedním slovem showman.


Vše, co jsem psal v úvodu, bylo možno sledovat i v sobotu na Rampě, kde Xavier předvedl svůj standardní výkon zakončený improvizací na baru do ranních hodin. Jak bylo vidět, tak největší radost mu dělala vodka Absolut, ukrajinské duo 5´nizza z repráků a naše kamarádka Jarča.. Doufám, že se mu jablonecká dlouhá noc líbila komplet :o)


16
zář
2022
Rampa slaví 25 let >
celý podzim bude ve znamení oslav :-) Milí příznivci Klubu Na Rampě, dáváme tímto na vědomí, že letos na podzim nás čeká význaný milník! Oslavíme totiž 25 let na české
30
srp
2022
RAMPA HLEDÁ ŠÉFBARMANA! >
30
srp
2022
OTEVŘENO V ZÁŘÍ MÁME >
jen pokud je v programu uvedena akce, tj. otevřeno od 18 hodin pátek 16. , 23. a 30. sobota 17. a 24. úterý 20. čtvrtek 22. TĚŠÍME SE NA VÁS !
20
kvě
2022
21.5. KARAOKE PÁRTY a HOKEJ ČESKO-NORSKO >
Přijďte si zazpívat! A vyhrát drinky. Od 19 hodin promítáme hokej ( dobrý rozvibrování hlasivek, pak si zazpívat můžete / nemusíte). V akci Gin s tonikem.