Zdeněk Lhotský a Oldřich Plíva na Rampě

Dovolujeme si Vás tímto pozvat na čtvrteční hovory na Rampě, kdy nám představí sklo v celé jeho kráse a podobenstvích pánové a mistři svého oboru - Z.Lhotský a O.Plíva. Krátké představení obou pánů:

Zdeněk Lhotský (*1956),
zakládající člen výtvarné skupiny Tvrdohlaví, absolvoval VŠU v Praze u Prof. Libenského. Od roku 1994 je majitelem Studia tavené skleněné plastiky v Pelechově u Železného Brodu. Je autorem designu všech nádob vyráběných pod značkou Lhotský. Za tuto kolekci obdržel roku 1997 Bavorskou státní cenu za design. Jeho umělecká práce se soustředí na sklářský design, tavené skleněné plastiky, vitráže, kresby, grafiky, kovové plastiky i realizace do architektury. Spolupracuje s mnoha významnými výtvarníky a architekty, jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách předních muzeí a galerií.
Více na : http://www.lhotsky.cz/studio/

Oldřich Plíva (*1946),
je absolventem VŠU v Praze u Prof. Libenského, obor sklářské výtvarnictví. Osudovými materiály se mu zpočátku staly optické sklo a olovnatý křišťál, později více pracuje také s transparentním i opakním barevným sklem. V průběhu devadesátých let se začal věnovat originálně pojaté tavené plastice. Svébytnou skupinou Plívových prací jsou exteriérové plastiky z betonu a žuly, které dotvářejí a ozvláštňují novodobou architektonickou zástavbu v Jablonci nad Nisou. Výstava Oldřicha Plívy nesoucí název MOJE SKLO potrvá v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie do 28.ledna 2007.
Více na: http://www.oldrichpliva.info