čtvrtek
5. září 2019
20:00 hod.

AYNSLEY LISTER (UK) a HLADOKOP

Jeden z nejlepších současných britských blues-rockových kytaristů, zpěváků a skladatelů na sólovém českém mini turné. Předkapelou je jablonecký bluesrock.

Aynsley Lister je jedním z nejžádanějších současných britských bluesových kytaristů. Mnohými je dokonce považován za jednoho ze světové špičky. Jeho rockové skladby vystavěné na bluesovém základě mají srdce a duši. Tedy to, co dnešní moderní hudbě chybí. Ať skládá a nahrává svůj vlastní materiál nebo okouzluje publikum na svých živých vystoupeních, jeho hudba má vždy svoje vlastní DNA. Není bez zajímavosti, že v roce 2007 se jeho jméno objevilo mezi prvními deseti špičkovými bluesovými umělci té doby.

Již jako třináctiletý mladíček o sobě dal vědět coby člen lokálních barových souborů. Celé hodiny trávil poslechem desek britské bluesové klasiky a tak lze s jistou nadsázkou říct, že jeho učiteli byli takoví velikáni jako Eric Clapton, Peter Green nebo Paul Kossof. Na svoje první album Messin‘ With The Kid, které vydal v roce 1996, nahrál pouze převzaté skladby. Naproti tomu album Home z roku 2013 obsahuje pouze původní repertoár a Aynsley za ně dostal tolik ocenění, kolik jen může hudebník dostat: jako kytarista, zpěvák, skladatel i jako textař. Víc cen už tehdy dostat nemohl. Zatím poslední album Eyes Wide Open z roku října 2016 si drží vysoce nastavenou úroveň.

V září přijede sám a i tak dokáže, že patří při nejmenším k evropské špičce ve svém žánru. Jeho vystoupení v žádném případě není jednotvárné a nudné. Předvede úžasnou schopnost skloubit rytmické akordy, basové linky a sólovou hru do jednoho celku. Nad tím vším je pak zpěv, který jen celý zážitek umocní.

V části koncertu britskou hvězdu doprovodí jablonecká skupina Hladokop s Pavlem Novákem na kytaru a Vojtou Dostálem na basu.

http://www.aynsleylister.co.uk/
Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz

Předprodej probíhá v restauraci Pod Rampou. V Klubu Na Rampě až od 3.9.
Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.1-aynsley-lister-andy-hibbs-hd-3759.jpg4-lister3.jpg9-lister4.jpg7-lister2.jpg1-lister.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)