středa
18. března 2015
20:00 hod.

AYNSLEY LISTER (UK)

Když se přirozená výbušná schopnost střetne s ohněm nabitou kompozicí, výsledkem je AYNSLEY LISTER: skvělý kytarista, jehož bluesově laděný rock v sobě obsahuje srdce a duši. Support: Hladokop.

Citlivé komponování, nahrávání vlastního materiálu a nadšené publikum na koncertech dává tušit, že to vše má co dělat s jeho DNA. Přes 100.000 prodaných nosičů, spousta kladných recenzí a léta cestování hovoří za vše a zajistily mu přední místo na špici obrozenecké britské bluesem infikované hudby.

Narodil se, aby se stal muzikantem. V dětství byl hypnotizován otcovou starou kytarou, když mu bylo 8, dostal svou. Tón za tónem kopíroval svoje vzory jako Green, Clapton, Kossoff. Nebyli to však jen jeho hrdinové, bral je jako svoje učitele. V roce 1998 nahrál svoje první album a v létě 2013 vyšlo zatím poslední desáté „Home“. Již první kritiky je označovaly za to nejlepší, co dosud natočil.

Citujme:„Lister stojí na čele současné britské bluesové scény, protože je nejenom úžasným kytaristou, ale i nápaditým skladatelem a zpěvákem, který znovu oživil tuto starou hudební formu. Jeho původní skladby jako dynamické „Broken“ a slavností „Free“ jsou znamenité.“

„Aynsleyeho kytarová práce je ohromující, několik kousků připomíná Free se soulově zabarveným zpěvem Paula Rodgerse a rockově bluesovou kytaru Paula Kossoffa – chytré bluesové písničkářství.“

To ale není vše. Díky této kolekci nahrávek se mu dostalo několikanásobného ocenění v anketě British Blues Awards pro rok 2014:

  1. místo v kategoriích Skladatel a Bluesová skladba („Home“ z posledního alba)
  2. místo v kategoriích Kytarista, Zpěvák a Bluesové album

Sám sebe za bluesmana nepovažuje. „Nevypadám jako bluesman, neoblékám se jako bluesman, nemám hlas jako bluesman, ale moje kytarová hra z blues vychází. A ať už hraju rock nebo pop, když přijde ke slovu kytara, to blues tam určitě je. Fanoušci si s tím musí poradit sami.“

Do Klubu Na Rampě Aynsley s kapelou zavítal v říjnu 2010, koncert byl velkým zážitkem. Tentokrát do ČR přijíždí jako sólový umělec, a tak máme možnost vidět jednoho z nejkvalitnějších reprezentantů britského rockového blues zblízka v jeho intimním rozpoložení. Nenechte se zmást názorem, že sólo vystoupení je vždy jednotvárné a nudné. Jeho koncerty svědčí o úžasné schopnosti sladit rytmické akordy, basové linky a šťavnatou sólovou hru, zatímco zpívá a vše doprovází na svoje speciálně zkonstruované „dupadlo“. Po živých pořadech pro BBC Radio 2 a vystoupeních po boku takových hvězd jako jsou Buddy Guy, John Mayall a Robert Cray, Aynsley se stal jediným britským umělcem zahrnutým do TOP 10 Blues Rock Artists.

Očekávejte večer složený z precizně vystavených songů provedených s takovou vášní a jistotou, že jimi budete lapeni hned od prvního akordu.

http://www.aynsleylister.co.uk/

P.S. Společná zkouška  Ansley Listera a Hladokopu už úspěšně proběhla, všichni spokojeni.Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz
3-51-aynsley-lister-03.jpg2-aynsley-photo.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)