čtvrtek
13. října 2016
20:00 hod.

AYNSLEY LISTER (UK)

Skvělý kytarista, nápaditý skladatel a zpěvák stojící na čele současné britské blues-rockové scény na tour k nové desce "Eyes Wide Open". S kapelou.

Exploze přirozených schopností a ohnivé, emocemi nabité kompozice, to je Aynsley Lister - vynikající kytarista, který vychází z blues-rockové tradice, ale posouvá ji směrem k moderním formám, jimž nechybí “duše”, jíž tak často a tak marně hledáme v současné hudbě. Ať se již věnuje skládání nebo okouzluje posluchače na koncertech, vždy ukazuje jedno - hudba je pevnou součástí jeho DNA. S více jak 100 000 prodanými alby, skvělými kritikami a vysokým standardem svých turné patří Aynsley Lister k předním představitelům současné britské blues-rockové hudby.

Narodil se, aby se stal muzikantem. V dětství ho hypnotizovala otcova stará kytara. Když mu bylo 8 let, dostal pvní kytaru a tón po tónu kopíroval svoje vzory - Petera Greena, Erica Claptona či Kossoff.
První desku vydal v roce 1996. Předskakoval Buddy Guyovi, Robertu Crayovi, Johnu Mayallovi, Bryanu Adamsovi, Lynyrd Skynyrd ad. V roce 2007 byl zařazen mezi 10 nejvýznamnějších bluesových umělců současnosti.
Ansley stojí na čele současné britské bluesové scény, protože je nejenom úžasným kytaristou, ale i nápaditým skladatelem a zpěvákem.
V anketě British Blues Awards pro rok 2014 obsadil první místo v kategoriích Skladatel a Bluesová skladba a také první místo v kategoriích Kytarista, Zpěvák a Bluesové album.

Sám sebe ale za bluesmana nepovažuje. „Nevypadám jako bluesman, neoblékám se jako bluesman, nemám hlas jako bluesman, ale moje kytarová hra z blues vychází. A ať už hraju rock nebo pop, když přijde ke slovu kytara, to blues tam určitě je. Fanoušci si s tím musí poradit sami.“
Do Klubu Na Rampě Aynsley s kapelou zavítal v říjnu 2010 a v březnu 2015. Oba koncerty byly velkým zážitkem.

Nosič “Home” vydal pod svým vlastním labelem Straight Talkin' Records. V začátkem října 2016 vychází již jedenácté CD s názvem "Eyes Wide Open" . Jedná se o kolekci nahrávek, která opět aspiruje na nejvyšší ocenění v britských bluesových ankerách, stejně jako starší „Home“ v roce 2014. Tentokrát je to album „syrové“, jednotlivé skladby byly nahrávané většinou hned na první pokus s minimem dotáček. Podle jejich autora hudba nemá být perfekcionistická. „Musí posluchače do sebe vtáhnout a působit na jeho emoce“, říká Aynsley. Uvidíme, jak bude tato myšlenka uvedena do praxe. Koncert je k tomu ideální příležitostí.

Aynsley Lister – zpěv, kytara
Steve Amadeo – basa
Andy Price – klávesy
Boneto "Bunny" Dryden - bicí
Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz
8-foto2.jpg5-foto.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)