pátek
6. března 2015
20:00 hod.

Ben Poole (GB)

Zajímavý skladatel, virtuózní kytarista, soulově procítěný zpěvák, naděje britské blues rockové scény… Nenechte si koncert tohoto talentovaného hudebníka ujít! Horká zpráva z včerejšího koncertu v Bratislavě-prostě SUPER!

Ben Poole je považován za nový příslib britské bluesové školy, jeden z nejlepších, jaký se v Evropě v posledních letech objevil. Dokonce ani jeho kytaroví hrdinové, se kterými měl tu čest hrát na jednom pódiu (Jeff Beck, Gary Moore a John Mayall), nešetří pochvalami. Zdá se, že tento šestadvacetiletý mladík má docela slušně našlápnuto. Jeho poslední nahrávky svědčí o tom, že máme co do činění s budoucností evropské blues-rockové scény. Například nejprodávanější evropský kytarový časopis “Total Guitar” Bena označil za “kytaristu, kterého stojí za to sledovat”.Jeho jméno se též objevilo v anketě British Blues Awards a v roce 2012 dokonce reprezentoval Spojené království v soutěži “European Blues Challenge” v Berlíně, kde skončil jako třetí z devatenácti účastníků.
Na svém kontě má zatím tři nosiče. První “Everything I Want” vyšel již v roce 2010 a produkoval ho známý kytarista Bernie Tormé. Jako druhý vyšlo cd s názvem “Let's Go Upstairs”, na jehož produkci se podílel slavný Isaac Nossel (Jack Bruce, Denny Laine, aj.). Písně z tohoto alba tvořily hlavní část zatím jediného českého vystoupení na festivalu Dolánky 2013. Poslední třetí nosič vyšel letos v říjnu a obsahuje nahrávky pořízené v průběhu koncertu v londýnské Royal Albert Hall. Všechna tři alba svědčí o tom, že máme co do činění se zajímavým skladatelem, vyzrálým instrumentalistou a soulově procítěným zpěvákem.
Rok 2015 bude pro Bena velmi důležitý. V jeho první polovině hodlá svou hudbu představit na klubových pódiích v Německu, Holandsku, Belgii, Švýcarsku, Řecku, Lucembursku a dvakrát také České Republice. Doprovázet ho bude slečna Pepe Le Moko na basu, Craig Bacon na bicí a Sam Mason na klávesy. Nenechte si koncert tohoto talentovaného hudebníka ujít.  www.benpooleband.com

“Zatraceně ohromující! Mám rád jeho hru. Opravdu ji mám rád.” - Jeff Beck
“Vskutku velký muzikant.” - Gary Moore

Kapela hraje v novém obsazení:

Ben Poole - Guitar & Vocals
Mat Beable - Bass & Backing Vocals
Stevie Watts - Keyboards & Backing Vocals
Craig Bacon - Drums


Toto obsazení mělo premiéru minulý weekend v Německu. A jaký to bylo?
"We had a fantastic tour start last weekend in Germany, the band is on fire and the new lineup very, very good!"

https://www.youtube.com/watch?v=8tUAIrENGIg

5. 3. - Bounty Rock Cafe, Olomouc
6. 3. - Klub Na Rampě, Jablonec nad NisouOnline předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.6-ben-poole.jpg0-ben-poole-c-by-keith-salliss-press.jpg3-ben-poole-c-by-baz-groom.jpg3-ben-poole-presspic.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)