středa
23. září 2020
19:00 hod.

BOYS 1970 ANEB VTEŘINY VĚČNOSTI

Dokument o českých horolezcích, které spojovalo přátelství, odvaha i tragédie, ale též vítězství myšlenky, která své první řádky začala psát již před padesáti léty v dalekém Peru doprovází beseda s Markem Holečkem a dalšími.

Poslední květnový den roku 1970 se kvůli zemětřesení v peruánském pohoří Cordillera Blanca odtrhla značná část severní části šestitisícovky Huascarán Norte. Ta v podobě laviny ledu a kamení pohřbila v základním táboře všechny členy české Expedice Peru 1970.

Příběh však žije dál. V srpnu loňského roku Marek Holeček a Radoslav Groh vytyčili novou linii na sousední 6.360 metrů vysoký Huandoy Norte. Pojmenovali ji Boys 1970 (1.200 m, M6, WI6, ED+) a věnovali ji před půl stoletím zahynulým kolegům a jejich rodinám. Prvovýstupu byl přítomen režisér a kameraman Tomáš Galásek, jenž je klíčovým tvůrcem sportovně-historického snímku Boys 1970 aneb vteřiny věčnosti.
Nenechte si ujít premiéru tohoto filmu včetně besedy s Márou Holečkem a Liborem Duškem. Hostem bude i  vrstevník účastníků tehdejší expedice lezec Jiří Čihulka.

Dokument u nás bude promítán jako na jednom z prvních míst v České republice.
Zvání od Máry: Zvu vás na dokument BOYS 1970, který jsme letos po všech peripetiích dokončili. A že se bude na co koukat, a nejen to, po skončení filmu budeme ještě chvíli pokračovat. Tím snad obohatíme večery i o naše osobní zážitky včetně fotek, na které nezbylo ve filmu místo.Těším se na setkání Maara.

Na závěr bude promítnut dokument společnosti Alternative.NOW - Pro vrchol na konec světa (Antarktida 2018).
Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz

Předprodej na baru od 18 hod. v pátek, sobotu a ve dnech, kdy je v programu uvedena akce (mimo pondělí). V Restauraci pod Rampou po-pá 11-14 hodin.
Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.8-plakat.jpg6-peru-4.jpg