středa
15. dubna 2020
19:30 hod.

BUCHTY A LOUTKY - VÍTĚZNÉ SVINĚ

Představení nezávislého alternativního loutkového divadla na motivy povídek Ladislava Klímy. Loutková freska o lidech nízkých a vysokých. Groteska s prvky hororu, o čisté lásce a čisté nenávisti.

Loutky zahrají o tom, že bolest stává se rozkoší a rozkoš bolestí.

Vším opovrhovat, všemu se smát, se vším si hrát – toť jediná Výše a jediná k Výši cesta.

Určené pro dospělé diváky.

Buchty a loutky je nezávislé alternativní loutkové divadlo, hrající pro děti i dospělé.

V současné době hrají pravidelně jako stálý host ve Studiu Švandova divadla na Smíchově v Praze, kde mají i své malé zázemí. I přesto jsou stále na cestách. Ročně odehrají přes 250 představení nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem, nezaměnitelným humorem a s osobitým důrazem na výtvarnou stránku. Jejich neobvyklý způsob tvorby se vyznačuje kombinací starých i nových loutek, různého harampádí, hraček a zároveň nejnovějších technologií.

Buchty a loutky se také podílely na vzniku mnoha loutkových filmů, jako například Kuky se vrací nebo Antikrist od dánského režiséra Larse von Tiera.

Divadlo Buchty a loutky svými dnes již kultovními inscenacemi jednoznačně patří k divadelní špičce nejen v Čechách, ale i za hranicemi. Důkazem je účast a ocenění na mezinárodních festivalech v Čechách (Divadlo evropských regionů Hradec Králové, Skupova Plzeň, Přelet nad loutkářským hnízdem), tak i v zahraničí (CAOS Calgary, Kanada, Taipei Film Festival, Taiwan, Figurentheatre festival Mnichov, Německo).


1-buchty.jpg3-dsc-0806.JPG6-buchty2.jpg