pátek
5. června 2015
21:00 hod.

CLIFF MOORE BAND (UK)

Power rockové trio bratra slavného Garyho Moora poprvé v ČR. Směs rocku, jazzu a blues nejen pro fajnšmekry. Cliff Moore – kytara a zpěv, Richie Blake – basa, Danny Cox - bicí.

Cliff Moore se narodil v Belfastu jako prostřední z pěti dětí. Jedním z jeho bratrů je i legendární Gary Moore. Od raného věku byl opojen světem rock’ n’rollu. Ve svých třinácti letech Cliff vystřídal bicí soupravu za kytaru. To bylo již v době, kdy se rodina přestěhovala do Anglie. První kapelu založil Cliff ve svých čtrnácti letech. Od té doby Cliff Moore spolupracoval a hrál s fantastickými hudebníky z kapel, jakými jsou Iron Maiden, Whitesnake, Reef, UFO, Ozzy Blizzard of Oz a mnoha dalšími. Jeho hudba je ovlivněna zcela nepřeberným množstvím kapel a hudebníků Joni Mitchell po Van Halen, od Stevie Wondera po Rush, od Mozarta až k Motörhead, od The Beatles po Red Hot Chilli Peppers.

Cliff Moore coby výborný kytarista, zpěvák a skladatel působí na britské hudební scéně více než třicet let. Na veřejnosti se příliš neprezentuje a dává přednost práci ve studiu jako producent, zvukový inženýr a jako doprovodný hudebník.

Hudební příznivci ho mohou alespoň občas vidět ve dvou projektech – jako Cliff Moore Band (jazz-blues-rockové power trio) a Saffron Monkey (instrumentální jazz-funková kapela). S oběma soubory vydal několik zajímavých alb, která se však, bohužel, dají v našem regionu jen těžko sehnat. V současné době pracuje na svém dalším albu, které by mělo vyjít s největší pravděpodobností koncem tohoto roku.

V posledních letech Cliff bývá k vidění pouze v Maďarsku na koncertech věnovaných jeho bratru Garymu a na největším maďarském bluesovém festivale Gastro Blues. V červenci loňského roku provedl v ČR tzv. „průzkum bojem“ (bez přípravy vystoupil na třech koncertech se třemi moravskými kapelami) a letos k nám poprvé zavítá se svým vlastním bandem, který tvoří jedni z nejlepších mladých britských muzikantů: Richie Blake – basa a Danny Cox - bicí. Play list budou tvořit písně z jeho alb (především „Afraid of the Dark“ a „Cut“) a dále pak pár standardů a cover verzí jeho oblíbenců (ano, i bratra Garyho). Jedná se o tvrdší hard rock tu s jazzovým či bluesovým nádechem. Znalci díla Garyho Moora mohou být zklamáni, že neuslyší svoje oblíbené kousky, nebo naopak potěšeni, že existuje ještě jeden z rodiny Mooreových, který také stojí za poslech.

Cliff Moore Band vystoupí v ČR pouze na dvou akcích.

  1. 6. Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou (zde je akce zařazena do projektu Město plné tónů)
  2. 6. Bluesrock Alive, Velké Němčice

www.cliffmore.comOnline předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.6-2-shapeimage-52-png.jpg0-clif1.jpg2-clif3.jpg3-clif2.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)