sobota
9. září 2017
20:00 hod.

DDB & KVĚTY

Disneyband, pod novým názvem DDB,křtí své 3. studiové album ZPRÁVY Z JINÉ REALITY. Jako host vystoupí stálice české alternativní scény s frontmanem Martinem E. Kyšperským.

DDB (Disneyband), to jsou:
Anička Olejníková (Drábková) - zpěv, kytara, příčná flétna, klavír, rytmika.
Marek Štulír– baskytara, rytmika.
Martin Kadlec - kytara, zpěv
http://bandzone.cz/disneyband

V této sestavě v květnu 2014 si zahráli v pořadu TV Noe – Cvrlikání -http://www.tvnoe.cz/video/1374. A po sedmi letech se Disneyband podíval také do studia rádia Proglas, do pořadu Jak se Vám líbí - mms://audio.proglas.cz/audioarchiv/stream/audio_44433.wma. Během let 2014 – 2017 Disneyband zahrál nejen doma na severu, ale i v Praze, v Děčíně, v Pardubicích, v Plzni, v Jindřichově Hradci, v Hradci nad Moravicí, v Kališti, v Táboře, ve Vsetíně a také na Portě v Ústín nad Labem a v Řevnicích. Tady v roce 2016 získal Disneyband cenu za třetí místo v kategorii Interpretační Porta a 2. příčku v Portě autorské za píseň Takové nici přijdou.
V roce 2017 na pozvání Českého rozhlasu Olomouc natáčí kapela živé vystoupení v rámci pořadu NAŽIVO, které je i na Youtube:https://www.youtube.com/watch?v=8oX7VdzLD4s&t=286s. 

Počátky kapely sahají až do roku 2000, kdy spolu hráli jako duo pouze Martin Kadlec a Věrka Soukupová. V roce 2003 se postupně jako stálí hosté přidávali různí muzikanti, mezi nimi i Marek Štulír, který patří k současné sestavě. Po 6 letech se v Disneybandu začala měnit jména zpěvaček. Přes Kateřinu Petráňovou a Terezu Kárníkovou došlo v roce na výbornou zpěvačku a multiinstrumentalistku Aničku Olejníkovou (tehdy Drábkovou). Již tehdy byla známá například jako frontwomanka kapely Kapitola22 nebo jako kontrabasistka jabloneckých Berušek (Ladybirds). Díky ní se zvuk Disneybandu obohatil nejen o zvuk příčné flétny, ale také kapela nabrala nový dech a získala zpět náboj, který již kapele zůstal. O rok později, v roce 2013, zůstal Disneybandu na stálo i pravidelně hostující Marek Štulír.
Podrobněji na:
http://bandzone.cz/disneyband

Skupina KVĚTY existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Počínaje rokem 2016 hraje ve nové sestavě, zaměřené více na elektroniku.
Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrostl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilantní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru. Od roku 2004 vydává svoje alba u Indies Scope. Téměř za všechna byla nominována na cenu Anděl, třikrát (2006, 2009, 2015) také cenu získala. Alba jsou vysoce oceňována v anketách různých rádií (Radio Wave, Proglas..) Mezi dalšími cenami získala skupina i cenu Vinyla. Martin E. Kyšperský – zpěv, kytary, elektronika, Aleš Pilgr – bicí, elektronika, zpěv, Ondřej Kyas – klávesy, synth-bass, elektronika, zpěv.
http://www.kapelakvety.cz/0-kvety1.jpg5-disneyband.jpg5-disneyband2.jpg