čtvrtek
20. února 2014
19:30 hod.

Divadlo ÚDIF

ÚDiF-Úžasné Divadlo Fyziky-ve hře "Vidět zvuk, slyšet světlo"- nejoceňovanější vystoupení souboru, které bylo mezi vítězi mezinárodní přehlídky Science on Stage.

Nedá se říct, že by zrovna velká část populace měla zalíbení ve fyzice. Na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně se však před několika lety zrodila myšlenka, jak alespoň na chvíli vtáhnout širokou veřejnost do světa plného fyziky. Vznikl tak ÚDiF neboli Úžasné divadlo fyziky, které své publikum dokáže skutečně fyzikou udivovat a fascinovat.
Vymýšlí, vyrábí a předvádí lidem krásu fyziky skrze experimenty. Nesnaží se fyziku zjednodušovat, ale ukázat, že prostřednictvím zkušenosti ji můžeme pochopit. A tak se této nechvalně proslavené vědě snaží zlepšit reputaci... Předává radost z poznání a touhu porozumět!

ÚDiF v únoru zamíří do Libereckého kraje, kde kromě Klubu Na Rampě během jednoho týdne vystoupí v deseti školách.  http://udif.cz/

Lidský sluch je fascinujícím smyslem. Je téměř nemožné ho vypnout. I v odhlučněné místnosti uslyšíme alespoň tlukot našeho srdce. Co kolem nás způsobuje, že slyšíme? ÚDiF to začal podrobně prozkoumávat. Hráli jsme si se zvukem a vyráběli jsme různé zdroje rámusu až nás napadlo: mohli bychom zvuk vidět? A mohli bychom poslouchat světlo? A teď už víme, že mohli.

 


6-galerie-7.jpg5-img-3305.jpg0-galerie-8.jpg3-kytara-na-rampe-small-2.jpg