úterý
24. října 2017
20:00 hod.

HENRIK FREISCHLADER BAND (GER)-ZRUŠENO!

V neděli navečer přišla nedobrá zpráva - Henrik onemocněl a ruší všechny koncerty min. do konce října, takže i ten u nás. Náhradní termín domlouváme. Kdo chce ale vrátit vstupenky, může.

Henrik je známý hudebním odborníkům jako multiinstrumentalista, workoholik a zatvrzelý perfekcionista. Díky společnému koncertování s J. Bonamassou se okruh jeho fanoušků značně rozšířil. A po vystupování před takovými hvězdami, jako jsou B.B. King, P. Green nebo J. Winter, se pomalu stal z neznámého bluesově orientovaného kytaristy respektovaným a velmi sledovaným instrumentalistou světového formátu.

Miluje blues, ale vždy byl otevřený novým hudebním experimentům. V poslední době kolem sebe shromáždil sedm mladých umělců z různých koutů Evropy, takže po koncertě tria v loňském roce se letos na pódiu Rampy představí najednou hráčů osm. Rytmickou sekci nového bandu tvoří Němci Moritz Meinschäfer na bicí a Armin Alic na basu. Dániel Szebényi z Maďarska obsluhuje klávesové nástroje a zpívá. Doprovodnou kytaru obsluhuje a rovněž zpívá Angličan Harrisen Larner Main, který spolu s německým saxofonistou Marco Zügnerem, dotváří celkový sound a dodává mu tak nový rozměr. Ale to ještě není vše – těchto šest pánů je doprovázeno dvěma zpívajícími mladými dámami, jejichž alba v poslední době Henrik produkoval a vydal na své značce Cable Car Records. Je to Joanne Kasper ze Skotska a Italka Linda Sutti.

A co můžeme od takového složení kapely čekat? Základem bude jako vždy blues obohacené o tvrdé rockové riffy. Tentokrát však s nepřeslechnutelnou příchutí funky, soulu a jazzu. Spojení pěti hlasů a pěti nástrojů dává tušit, že se posluchač určitě nebude nudit. Repertoárový list budou tvořit přearanžované starší skladby, ale především úplně nový repertoár. Všechny koncerty podzimního turné budou nahrávány a výběr nejlepších skladeb bude tvořit základ nového živého alba, které by mělo vyjít začátkem příštího roku.
Henrikova rozsáhlá diskografie do dnešního dne obsahuje 8 studiových alb a čtyři živá. Pro letošek se musíme spokojit s již na jaře vydaným studiovým albem BLUES FOR GARY, které je věnováno irské ikoně blues rockové kytary. Podílela se na něm parta muzikantů, která ho živě předvedla 3. dubna tohoto roku na unikátním koncertě v Budapešti. Jsou mezi nimi např. Cliff Moore, Ben Poole a Ben Granfelt, kteří se na Rampě se svými soubory v minulosti již představili.

Henrik Freischlader je v Jablonci potřetí a opět s novými spoluhráči. Je to hudebník, který vždy dokáže překvapit. Koncert bude určitě mimořádným hudebním zážitkem.

www.henrikfreischlader.comOnline předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.4-hfb-c-by-timo-wilke-presse-1.jpg0-fb-header-rz.jpg0-hfb-rapperswil-premiere.jpg4-henrik-freischlader-c-by-timo-wilke.jpg9-henrik-freischlader-band-c-by-timo-wilke.jpg0-hfb-rapperswil-premiere-2.jpg