pondělí
10. září 2018
20:00 hod.

HENRIK FREISCHLADER BAND (GER)

Hudební alchymista Henrik Freischlader v Jablonci již potřetí a opět s novými spoluhráči!

Špičkový německý kytarista představí svůj nový hudební projekt v rámci Old School Tour 2018. Náhrada za zrušený listopadový koncert.

Po několika hudebních experimentech, ať už jako „super“ trio nebo mezinárodní osmičlenný „big band“, se multiinstrumentalista a věčný workoholik Henrik Freischlader vrací k hudbě svého srdce – k BLUES! Mimochodem od poslední návštěvy Rampy v roce 2016 vydal dvě alba: „Blues for Gary“ (2017) věnované Gary Moorovi a „WHO 33“ (2018), což je živý záznam koncertního turné pořízený závěrem minulého roku. Vyšlo jako dvojalbum na vinylu a bylo k mání pouze jako limitovaná edice pro úzký okruh Henrikových nejvěrnějších fanoušků.

Pojem „Old School“ pro většinu muzikantů znamená návrat k cestování v dodávce po hudebních klubech a spolu s nadupanou kapelou hrát pro opravdové hudební fajnšmekry. Ti, kteří touží po autentičnosti a skvělé atmosféře už nemusí hledat dál.

Blues a soul je to, co spojuje pětici muzikantů dohromady. S přehledem a lehkostí přehrávají své náročné party, ve kterých nikdy nechybí ta nejdůležitější ingredience – schopnost ovládat svůj nástroj s citem a vášní. Každý člen souboru je sám o sobě jedinečný, ale na druhou stranu nikdo se nebere příliš vážně. Všichni sdílejí stejný názor na hudbu, kterou produkují.

Bubeník Moritz Meinschäfer drží spolehlivě rytmus a má talent podpořit písně svým elegantním způsobem. Basista Armin Alic jemně pumpujícími basovými linkami doplňuje základ kapely. Nazvat klávesistu Romana Babika univerzálním hráčem je příliš zjednodušené. Ať už jsou to Hammodky, piána Rhodes nebo Wurlitzer – vše zvládá s bravurou. Pokud zrovna nevybuchuje ve svých triumfálních sólových pasážích, hledí si Roman celkového zvuku, kterým vkusně podporuje jednotlivé písně. Totéž platí pro saxofonistu Marca Zügnera. Jeho měkký a hladký zvuk s dávkou jisté nonšalantnosti je jedinečný. Čistota a přesnost jeho hry vyniknou obzvlášť při společném frázování s kytarou. Kapitolou sama pro sebe je pak kytarista a zpěvák Henrik Freischlader. Mluví o sobě jako o samoukovi bez žádné speciální techniky, který hraje víc svým citem a intuicí. Když však vezme do ruky svůj nástroj, posluchač ihned uslyší tu upřímnost, hloubku, vyzrálost a všeobecnou oddanost hudbě, vše v nejvyšší možné kvalitě. Jednotlivými tóny k nám hovoří nadčasovým stále živým jazykem BLUES.

Kvintet vyráží na evropské klubové a festivalové turné se zbrusu novým hudebním materiálem, který již je nahrán a pod názvem „Hands on the Puzzle“ připraven k vydání 24. 8. Pro koncertní prezentaci bude doplněn o několik starších kousků z Henrikova repertoáru. Očekávání je veliké, zábava zaručená a nové písně jsou zatraceně funky. Prostě koncert, který rozhodně stojí za to vidět.
www.henrikfreischlader.de

Pozor! Do 1.9. Rampa otevřena pouze pro příměstský tábor, vstupenky možno koupit v Restauraci Pod Rampou nebo online přes PayPal  či Evstupenku (viz níže).Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz

Předprodej na Rampě út-so od 18 h, v restauraci Pod Rampou po-pá 11-14 h
Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.2-henrik-freischlader-band22018.jpg2-henrik-freischlader-band2018.jpg9-henrik-freischlader-band12018.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)